Liga šampiona: Tadić je majstor, mali Klajvert će to biti a Real se muči!

Totenhem je so na ranu prošle sezone (FOTO: Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Završen je prvi dan drugog kola Lige šampiona. Gledali smo osam zanimljivih mečeva, na dva je postignuto pet golova! Mančester siti je pobedio teže nego što se očekivalo, Juventus je bio ubedljiv a Junajted je u problemu.

Šta smo to videli na večerašnjim mečevima? Bilo je svega, golova, preokreta, crvenih kartona, drame u finišu… Izabrali smo pet momenata koji su na nas ostavili najjači utisak. Liga šampiona je večeras pružila navijačima sve ono što i treba da ponudi najbolje takmičenje u Evropi.

Džastin Klajvert posvećuje gol bivšem saigraču!

Sin nekadašnjeg napadača Ajaksa, Barselone i Holandije postigao je prvi gol u svom novom timu. Roma je demolirala Plzen, tri gola je postigao Edin Džeko a upisali su se i klinci. Čengiz Under i Džastin Klajvert po jednom su tresli mrežu.

KLADI SE NA LIGU ŠAMPIONA!

Mladi Holanđanin je svoj debitantski gol proslavio na dirljiv način. U vazduh je podigao dres sa brojem 34 na kojem je bilo ispisano prezime Nuri. Naravno, to je u čast nekadašnjeg igrača Ajaksa Abdelhaka Nurija, koji je prerano završio karijeru zbog teške povrede.

CSKA je napravio najveće iznenađenje!

Nikola Vlašić, čovek koji Evertonu nije bio dovoljno dobar, ostavio je bodove u Moskvi! Real se smrzao već u drugom minutu meča na Lužnjikiju i nisu uspeli da se ugreju. Nisu uspeli čak ni kada je Igor Akinfejev dobio dva žuta u nadoknadi koja je trajala desetak minuta!

Mančester junajted mora nešto da menja!

Još jedan kiks za ekipu Žozea Murinja! Bio je na terenu Pogba, bio je Aleksis Sančez, igrao je i strelac jedinog gola za vikend, Rašford. Ništa nije dalo rezultat. O svojoj i nemoći tima najviše govori to što je Murinjo napravio samo jednu promenu tokom meča. Možda im je Liga šampiona trenutno teret.

AEK i Benfika su se pošteno raspucali!

Portugalski tim je lako stigao do prednosti od dva gola na gostovanju u Grčkoj. Već posle 15 minuta pisalo je 0:2 na semaforu, ali pobeda nije bila laka. Dijaz je u nadoknadi prvog dela dobio crveni karton i zakuvao ovaj meč.

ŠTA ĆE BITI U PARIZU?

Uspeo je AEK da postigne dva gola a junak je u tim trenucima bio Klonaridis. Ipak, ekipa u žutom je popustila u finišu meča i Semedo je postavio konačnih 2:3 u Atini. Liga šampiona u svom najboljem izdanju!

Dušan Tadić je majstor!

Dobro, ovo smo već znali i pre večerašnjih duela. Želja mu je bila da iz Engleske ode negde gde je moguće takmičiti se protiv svih najboljih. Liga šampiona je bila izazov, Dušan Tadić pokazuje da može da odgovori zahtevima ovog takmičenja.

Bajern je rano poveo, već u 4. minutu! Mazraui je utišao stadion u Minhenu kada je 18 minuta kasnije postigao gol za izjednačenje. Bila je to lepa akcija njega i Dušana Tadića u kojoj su odigrali dupli pas. Dovoljno za još jedno iznenađenje i bod u Minhenu za ’’kopljanike’’!