Naslovna Fudbal Čelsi se iskupio za bruku, ceh je platio “domaćin” Porto

Čelsi se iskupio za bruku, ceh je platio “domaćin” Porto

Porto i Čelsi odigrali prvu četvrtfinalnu utakmicu Lige šampiona (FOTO: Guliver Images)

Porto i Čelsi su odigrali prvu utakmicu četvrtfinala Lige šampiona, a uspešniji je bio uslovno rečeno gost.

Zbog pandemijskih ograničenja kretanja i zabrane ulaska u pojedine države za strance, UEFA je za neutralni teren izabrala “Sančez Pishuan” u Sevilji. Zvanično je Porto bio domaćin, ali je slavio tim iz Londona. Rezultat je bio 2:0 (1:0) u korist tima koji je pre nekoliko dana dobio “šamar” u Premijer ligi od VBA, odnosno izgubio je sa 5:2. Tako da je ova pobeda odlično došla.

Čelsi je realizovao veći posed lopte u 32. minutu, a strelac je bio Mejson Maunt. Loptu je dobio od Žoržinja, na ivici kaznenog prostora lagano iz igre izbacio najbližeg čuvara, i sa desne strane poslao loptu u suprotni donji ugao Agustina Markesina. U nastavku meča, tačnije poslednjim trenucima prvog poluvremena, Marko Grujić je imao solidnu priliku. Ipak, pokušaj srpskog reprezentativca sa desetak metara glavom lako je zaustavio golman Eduar Mendi.

U uvodnim trenucima drugog poluvremena, Porto je bio taj koji je imao više šuteva ka golu protivnika, a Čelsi se malo i povukao. U 65. minutu Tomas Tuhel je šansu dao Olivijeu Žiruu, kao i Kristijanu Pulišiću. Izašli su Kai Haverc i Timo Verner. Samo tri minuta kasnije, Musa Marega je prošao nekoliko protivničkih igrača, ali je Mendi ipak odbranio.

Detalj koji vredi pomenuti je i izmena u 83. minutu. Tada je šef struke Porta, Seržo Konseisao uveo svog 18-godišnjeg sina, Fransiska Fernandeša.

U 84. minutu, posle kontre moglo je da bude i 2:0 za Čelsi, ali je Pulišić pogodio prečku. Ipak, samo minut kasnije, Bendžamin Čilvel je iskoristio nepažnju Korone i oduzeo mu loptu na 30-ak metara od gola. Usledio je “slalom” pored dvojice igrača i golmana. To je bio ujedno i konačan rezultat.

Revanš ovog četvrtfinala Lige šampiona biće odigran u utorak, takođe na stadionu u Sevilji. Ko bude bolji u ovom dvomeču ide na pobednika duela Real Madrida i Liverpula. Podsetimo, “Los Blankosi” imaju prednost od 3:1.

U međuvremenu, Čelsi će u Premijer ligi gostovati gradskom rivalu, Kristal Palasu. I Porto će biti gost u svom nacionalnom šampionatu, u subotu, Tondeli.

Inter drži sigurnu distancu u odnosu na Juve

OBAVEZNO POGLEDAJTE: CRVENA ZVEZDA vs PARTIZAN | Meridian PES Predictor #48 | @Beki