Čelsi je pobedio Krasnodar na gostovanju, u utakmici 2. kola Lige šampiona i tako upisao prvi ovosezonski trijumf u elitnom UEFA takmičenju. Rezultat je bio 4:0 (1:0).

Oba tima su u duel u Rusiju ušli sa početnim remijima, pa je sada situacija na tabeli grupe E sledeća. Čelsi ima četiri, a Krasnodar, Ren i Sevilja po jedan, s tim da Francuzi i Španci imaju meč manje.

Čelsi je mogao do prednosti već u 14. minutu, ali nije realizovao penal. U 13. minutu oboren je Timo Verner, a sudija Ali Palabijik je pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Žoržinjo, ali je najstrožu kaznu izveo pomalo nonšalantno. Pogodio je stativu, lopta se odbila u polje i opasnost je otklonjena. U nastavku meča, Krasnodar se oslobodio pritiska, imao i solidnu priliku nekoliko minuta kasnije, ali promene rezultata nije bilo. Ipak, u 37. minutu je Čelsi došao do prednosti, ali je u tome u velikoj meri pomogao golman domaćina. Kalum Hadson-Odoi je šutirao, ne baš snažno, ali je Matvej Safonov očajno reagovao. Nije je uhvatio, već se ona nekako odbila i prošla ispod njega, pa u mrežu. Sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

U 55. minutu Juri Gazinski je pogodio prečku i dao nadu domaćinu da može do izjednačenja. Inače, meč je odigran pred ograničenim brojem gledalaca, tačnije 10.554. Čak i “plavci” su imali podršku manje grupe navijača.

U 75. minutu, zbog igranja rukom Aleksandra Martinoviča novi penal za goste iz Londona. Tada se Verner nije poigravao, već snažno šutirao za 2:0. U 79. minutu, bilo je i 3:0. Posle akcije Kristijana Pulišića i Vernera, egzekutor je bio Hakim Ziješ sa nekoliko metara iskosa.

PSŽ IMA NOVOG HEROJA Kad zakažu Nejmar i Mbape – tu je Ken!

U trećem minutu sudijske nadoknade Pulišić je postavio konačan rezultat, a lopta je prošla kroz noge golmana Krasnodara. Udarac je bio snažan iskosa sa desne strane.

Nastavak večeri donosi nam još jedan meč iz grupe. Sevilja će od 21 čas dočekati Ren.

TO JOŠ NISAM ČUO: Legenda Milana o skandalu Karima Benzeme (VIDEO)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: SAN SNOVA | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #26