Derbi grupe G Lige šampiona u svoju korist rešila je Barselona. U Torinu protiv Juventusa je bilo 2:0, a strelci su bili Osman Dembele i Lionel Mesi.

Ono po čemu će se meč pamtiti je i da je Alvaru Morati poništen gol, i to čak tri puta. Svaki put je bilo reč o ofsajdu, odluke su donošene uz pomoć VAR-a, a sve se dešavalo u 15, 30. i 55. minutu. U svakom slučaju, na kraju je Barselona osvojila tri boda na najtežem gostovanju u grupi i sada ima maksimalan učinak. Takođe, iskupila se za poraz u “El Klasiku” od Real Madrida sa 3:1.

Kada je reč o Juventusu, posle remija sa Veronom u Seriji A, usledio je ovaj poraz. Naravno, pitanje je i kako bi se završilo da je na terenu bio Kristijano Ronaldo koji je i dalje u izolaciji zbog korona virusa. Baš iz pomenutog razloga izostao je duel Portugalca i Lionela Mesija koji su u bližoj prošlosti bili “ljuti rivali” u okršajima Reala i Barselone.

Trener domaćina Andrea Pirlo je imao problema sa sastavljanjem tima pošto nije mogao da računa na pomenutog Ronalda, ali ni na Đorđa Kjelinija, Matijsa de Lihta i Aleksa Sandra. Takođe, Leonardo Bonući je bio rovit pošto se povredio tokom meča sa Veronom.

Barselona je povela već u 14. minutu. Dembele je šutirao sa 20-ak metara, lopta je zakačila novajliju Federika Kjezu i završila iza leđa Vojćeha Ščešnog. Onda je golman “stare dame” opet bio na iskušenjima, posle pokušaja Antoana Grizmana i Dembelea. Onda su usledii poništeni pogoci Morate, a “tačku na i” stavio je Mesi u samoj završnici meča. Federiko Bernadeski je jurio Ansua Fatija i oborio ga u prvim centimetrima kaznenog prostora. Lionel Mesi nije oprostio.

Inače, Juve je od 85. minuta bio bez Meriha Demirala koji je dobio drugi žuti karton, ali ovaj podatak nije mnogo bitan. Na primer Juventus nije imao nijedan šut u okvir gola, a Barselona pet. Kada je reč o šutevima ukupno, i to je bilo na strani Barse – 14:8.

U drugoj utakmici ove grupe, znatno slabijoj po imenima sastali su se Ferencvaroš i Dinamo Kijev. Na kraju je bilo 2:2. Poveli su gosti iz Ukrajine u 28. minutu, golom Viktora Cigankova sa bele tačke. Da se na odmor ode sa prednošću od 2:0 pobrinuo se Karlos de Penja. U 59. minutu na 2:1 smanjio je Tokmak Nguen. Od 86. minuta gosti su imali i igrača manje pošto je Sergej Sidorčuk dobio drugi žuti karton. Domaćin je iskoristio i izjednačio u 90. minutu pogotkom Franka Bolija.

Sada je poredak na tabeli sledeći: Barselona sa šest, Juventus sa tri, a Dinamo i Ferencvaroš po bod.

U sledećem kolu elitnog UEFA takmičenja očekuju nas dueli Barselona – Dinamo Kijev i Ferencvaroš – Juventus.

ŠOK: Stanković neće biti na klupi Zvezde protiv Slovana!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: SAN SNOVA | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #26