Fudbaleri Barselone startovali su pobedom u novoj sezoni u Ligi šampiona, pošto su u prvom kolu Grupe G pobedili Ferencvaroš rezultatom 5:1.

Liga šampiona se vratila na velika vrata i donela nam nekoliko uzbudljivih utakmica, a jedna od njih bila je i Barselonina. Strelci za španski tim bili su Lionel Mesi, Ansu Fati, Felipe Kutinjo, Pedri i Osman Dembele. Strelac za Ferencvaroš bio je Igor Karatin i to iz penala.

Prednost Barseloni doneo je Lionel Mesi, koji je 27. minutu uspešno realizovao jedanesterac.

Upravo je prekršaj nad njim i načinjen, a kao i uvek – bio je vrlo siguran prilikom šuta. Mesi je ujedno večeras postao prvi fudbaler koji je bio strelac u Ligi šampiona u 16. uzastopnoj sezoni.

Mladi Ansu Fati važi za naslednika Mesija, a da je u tome ozbiljan pokazao je i večeras. Perfektan pas koju mu je uputio Frenki de Jong je rutinski sproveo u mrežu i duplirao prednost Katalonaca.

Tačno je da Barseloni ne ide ovih dana, ali očigledno je da su večeras igrači španskog tima bili i te kako raspoloženi.

Nije Fati želeo da se zaustavi na golu, pa je u svoju statistiku dodao i asistenciju. Bio je 52. minut kada je uputio pas ka Kutinju, koji se izborio za prostor i zabio loptu u donji levi ugao.

Pitanje pobednika je praktično rešeno, ali…

Potpuno bespotrebno su zakomplikovali igrači Barselone, tačnije Pike, koji je vukao protivnika za dres. Nije to promaklo glavnom sudiji meča, koji je Pikea kaznio crvenim kartonom, ali je dosudio i penal za Ferencvaroš.

Igor Karatin bio je potpuno smiren i lako je realizovao jedanaesterac, te smanjio zaostatak svog tima u 70. minutu meča.

Baš kada su mnogi pomislili da se rezultat neće menjati, na scenu je stupio Pedri, koji je tek u 82. minutu sjajno reagova i nekako progurao loptu pored golmana.

Fenomenalan prodor Dembelea omogućio je Pedriju da postigne gol sa desetak metara od gola gostiju – 4:1, sa igračem manje.

Ni to nije bio kraj. Poslednje sekunde donele su novi gol za Barselonu. Dva gola sa igračem manje? Nema problema!

Mesi je dodao lptu u šesnaesterac, Dembele je sjajno primio i šutirao u desnu stranu. Golman Ferencvaroša bio je nemoćan.

Napomenuli smo da Ronald Kuman nema impresivnu statistiku u Ligi šampiona, ali možda je ovo naznaka da i njega čekaju bolji rezultati sa Barselonom!

Nešto ranije u istoj grupi igrali su i fudbaleri Juventusa i Dinama iz Kijeva, a “Stara dama” je slavila sa 2:0.

RAZIGRANI MORATA Španac dvostruki strelac za Juventus u Ukrajini, Klub Briž iznenadio Zenit!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Aleksandar JOKER Ilić: Falilo mi je 3cm za KNOCKOUT | KSW 55