LIGA NACIJA: Holandija srušila Englesku, sa Portugalom u finalu

Matijs de Liht je bio strelac prvog gola za Holandiju (Photo: Jan Kruger/Getty Images)

Holandija je pobedila Englesku u drugom polufinalnom meču Lige nacija sa 2:1 posle pružetaka, te se plasirala u finale.

Nije dobro počeo ovaj susret po “lale”. Igrao se 32. minut kada je “gordi albion” stigao do vođstva zahvaljujući Markusu Rašfordu.

Napadač Mančester junajteda je bio precizan sa bele tačke. Ipak, tek nakon tog pogotka usledila je prava drama.

Holanđani su krenuli na sve ili ništa, kako bi što pre stigli do izjednačenja. To su uspeli da urade tek u 73. minutu.

Memfis Depaj je bio asistent kod prvog gola “lala” (Photo: Jan Kruger/Getty Images)

Odlično je korner izveo Memfis Depaj, a u kaznenom prostoru fudbalera Engleske najviši u skoku je bio Matijs de Liht.

No, ni tu uzbuđenjima nije bio kraj. Igrao se 87. minut kada su izabranici Gereta Sautgejta poveli preko Džesija Lingarda.

Ipak, ispostavilo se da je radovanje bilo uzaludno. Glavni sudija Kleman Tirpen je nakon gledanja VAR-a odlučio da poništi zbog ofsajda.

Odluka o pobedniku je morala da bude doneta u dodatnom vremenu.

Tragičar po Englesku bio je desni bek Mančester sitija Kajl Voker koji je zatresao sopstvenu mrežu u 97. minutu, i poslao Holandiju u finale.

Tačku na i, na ovom meču stavio je Kvinsi Promes, te je tako sprečio izvođenje penala.

Rival “lalama” u finalu Lige nacija biće Portugal, a pobednik će se u slučaju da preko kvalifikacija za EP ne izbori plasman ipak naći na takmičenju Starog kontinenta.

Meč za trofej je na programu u nedelju od 20.45, a pre toga se u meču za treće mesto sastaju Engleska i Švajcarska (nedelja, 15).