Fudbaleri Italije i Bosne i Hercegovine remizirali su 1:1 u prvom kolu Lige A u okviru Lige nacija.

Može se reći i iznenađujuć rezultat. Nakon bledog prvog poluvremena, u kom nismo videli mnogo prilika na obe strane, drugo poluvreme je bilo znanto sadržajnije.

Nakon nekoliko promašaja i jednih i drugih, mrežu je zatresao Edin Deko u 57. minutu, i to tako što je naleteo na loptu unutar kaznenog prostora, te šutirao u donje desni ugao.

Nije mnogo vremena prošlo, već posle deset minuta videli smo i izjednačenje. Lorenco Insinje je uputio loptu kao Stefanu Sensiju, koji se odlično snašao i savladao golmana.

Svakako selekcija BiH može da bude zadovoljna remijem, a uz to je igrala sa čak tri debitanta večeras, među kojima je bio i štoper Vojvodine Siniša Saničanin.

Istovremeno su igrali i Holandija i Poljska, a Holanđani su slavili sa 1:0, a strelac gola bio je Bergvajn.

Razloga poraza sasvim sigurno treba tražiti i u izostanku najboljeg pojedinca, Roberta Levandovskog, koji je na zasluženom odmoru, nakon osvajanja Lige šampiona sa Bajernom.

U okviru C Lige nacija ekipa Albanije je slavila protiv Belorusije sa 0:2.