VILJAREAL ZA ISTORIJU! “Žuta podmornica” sabotirala duplo englesko finale

arsenal-viljareal
Arsenal i Viljareal odigrali revanš polufinala Lige Evrope (FOTO: Guliver Images)

Viljareal je obezbedio plasman u finale Lige Evrope i na taj način “pokvario prosek”. Španski tim biće jedini van Engleske u finalima dva UEFA takmičenja.

Podsetimo, u finalu Lige šampiona igraće Mančester siti i Čelsi, a u samoj završnici Lige Evrope Viljareal i Mančester junajted koji je izbacio Romu.

Večeras je u Londonu bilo 0:0, ali je “žuta podmornica” prošla dalje zahvaljujući pobedi u prvom meču, od 2:1. To im je ujedno i prvo međunarodno finale u istoriji kluba.

U 27. minutu, Arsenal je pripretio preko Pjer-Emerika Obamejanga, ali je šut Gabonca završio na stativi. Samo dva minuta kasnije, trener Viljareala Unai Emeri imao je novi problem. Trener koji je došao baš iz Arsenala morao je da menja. Umesto povređenog Samuela Čukvuezea je na terenu bio Jeremi Pino. Mada treba reći, da je i menadžer domaćina Mikel Arteta imao problem, pošto se Granit Džaka povredio na zagrevanju.

U drugom poluvremenu (54. minut), Pino je pokušao, ali je golman Arsenala Bernd Leno ipak odbranio. Kasnije, u 74. minutu, posle centaršuta Nikolasa Pepea, Rob Holding je glavom pokušao, ali je ta lopta ipak otišla pored stative.

Kapiten “tobdžija” Obamejang nije imao sreće ni u 79. minutu. Posle centaršuta sa desne strane, skočio je, glavom šutirao, ali je ponovo pogodio stativu. Zatim je intervenisao i golman Heronimo Rulji, pa je zatim lopta i ispucana dalje od gola.

To je ujedno bio i poslednji kontakt sa loptom Obamejanga, koji je mesto ustupio Aleksandru Lakazetu. Izašao je tada i Kieran Tirni, a šansu je dobio Vilijan. Kako se meč bližio kraju, naleti domaćina su se pojačavali, a Viljareal se uspešno branio i čekao priliku iz kontre.

U prvom minutu sudijske nadoknade, Pepe je pao u kaznenom prostoru Viljareala, očekivalo se pregledavanje snimka u VAR sobi, ali slovenački sudija Slavko Vinčić nije smatrao da tako treba. Samo je pokazao da se utakmica nastavi. Ukupna nadoknada je trejala pet minuta, ali su Španci odoleli.

Finale Lige Evrope je zakazano za 26. maj, u Gdanjsku u Poljskoj.

NA UDARU NAVIJAČA: Azar je morao da se oglasi posle VELIKOG ispada

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Stefan Stojačić: Olimpijske igre su oduvek bile moj san! | SPORT FOKUS