Kompletirano je i drugo kolo Lige Evrope, a u utakmicama koje su počele u 21 čas ubedljive pobede, između ostalih ostvarili su Arsenal i AZ Alkmar, protiv Dandalka i Rijeke.

“Tobdžije” su upisale i drugi trijumf u tekućoj sezoni u Ligi Evrope. Ovog puta kao domaćin pobedili su Dandalk sa 3:0, a meč je rešen krajem prvog i početkom drugog poluvremena. U 42. minutu Edvard Nketijah je bio strelac, a samo dva minuta kasnije to je uspelo i Džozefu Viloku. Sa rezultatom 2:0 se otišlo na odmor, a utakmica nije “pošteno” ni nastavljena, a na 3:0 je povećao Nikolas Pepe za Arsenal.

U ovoj grupi (B) pobedio je i Molde, sa 1:0 Rapid iz Beča, pa sada ove dve ekipe dele prvo mesto sa po šest bodova. Rapid i Dandalk imaju nulu, pa će posle mečeva narednog četvrtka neke stvari biti jasnije. Arsenal će dočekati Molde, pa je moguće da se neki od timova osami na vrhu tabele. Takođe, Rapid i Dandalk će imati šansu za prve bodove.

U grupi A viđena su dva remija, Kluža i Jang Bojsa (1:1), odnosno Rome i sofijskog CSKA (0:0). Rezultat u Rimu bio je veliko iznenađenje, pa je sada na tabeli vodeći Kluž sa četiri boda. Toliko ima i Roma, ali i slabiju gol razliku. Jang Bojs za koji je večeras od 75. minuta igrao Miralem Sulejmani je treći, a četvrti je CSKA. I Švajcarci i Bugari imaju po bod.

U grupi F AZ Alkmar je pobedio Rijeku sa 4:1, dok je Napoli bio bolji na gostovanju Real Sosijedadu (1:0). Jedini gol za ekipu Đenara Gatuza dao je Mateo Napolitano u 56. minutu. Alkmar sada ima šest bodova, Napoli i Sosijedad po tri, dok je Rijeka na nuli.

U duelu grupe E može da žali Omonija. Do drugog minuta sudijske nadoknade kiparski tim je imao bod “u džepu”, ali je na kraju sve izgubljeno. Čak su Kiprani koji su eliminisali Crvenu zvezdu poveli veoma efektnim golom u 28. minutu, ali je u 40. izjednačio Donijel Malen. Isti igrač je u sudijskoj nadoknadi postavio konačan rezultat. To je “filipsovcima” bilo dovoljno za prve bodove. Granada je prva sa četiri, a PSV ima tri, PAOK dva, a Omonija jedan. Inače, u duelu Granade i PAOK-a golova nije bilo. Sve vreme za grčki tim na terenu su bili dva Živkovića. Andrija je igrao, a Živko branio.