Fudbaleri Antverpena pobedili su na svom terenu ekipu Totenhema rezultatom 1:0 (1:0), u meču drugog kola Grupe J Lige Evrope.

Antverpen je ostvario i drugu pobedu u ovom takmičenju, pa su sada lider na tabeli. Totenhem je nakon ubedljive pobede protiv LASK-a u prvom kolu, sada doživeo prvi poraz.

Jedini gol na meču postigao je Lior Refaelov u 29. minutu utakmice, na asistenciju Mbokanija.

Žoze Murinjo je prema očekivanjima na teren izveo nešto slabiji sastav, pa su tako na klupi ostali Hari Kejn, Heung-Min Son… Ali su od prvog minuta igrale Geret Bejl i Dele Ali.

Portugalac je na startu drugog poluvremena napravio čak četiri izmene. Ušli su Hejbjerg, Lamela, Lukas Mura i Son. A onda je u 58. minutu Kejn zamenio Bejla.

Međutim, Totenhemu ni to nije pomoglo. Napadali su i imali terensku inicijativu, ali nisu uspeli da je krunišu golom.

U drugoj utakmici Grupe J, LASK je bio bolji od Ludogoreca rezultatom 4:3

Fudbaleri Milana savladali su na svom terenu Spartu iz Praga rezultatom 3:0 (1:0), u utakmici drugog kola Grupe H Lige Evrope.

Bila je ovo druga pobeda Milana i sa maksimalnih šest bodova nalaze se na čelu svoje grupe. Sa druge strane, Sparta je doživela i drugi poraz.

Domaćin je poveo u 24. minutu golom Brahima Dijaza posle asistencije Zlatana Ibrahimovića.

Mogli su “Rosoneri” do poluvremena i da dupliraju prednost. Ali, Ibrahimović je pogodio prečku iz jedanaesterca u 36. minutu.

Ipak, Sparta to nije uspela da kazni, pa je je Milan u drugih 45 minuta stigao do ubedljive pobede.

Ibrahimović je izašao iz igre na startu drugog poluvremena. Njega je zamenio Portugalac Rafael Leao.

Igrao se 57. minut susreta kada je upravo Leao povisio na 2:0.

Konačan rezultat postavio je Diogo Dalo u 67. minutu.

Zanimljivo da sva tri strelca Milana na ovom meču imaju po 21 godinu.

U drugom meču ove grupe, Lil i Seltik su podelili bodove – 2:2.

Liga Evrope, drugo kolo (19:00):