MATIĆ MOŽE SVE Ljajić u 90+2 za pobedu, “srpski” Frankfurt iz 1 u 2!

besiktas-olimpik-ljajic
Ljajić blizu odlaska (FOTO: Besiktas JK)

Odigrano je peto kolo Lige Evrope, poznati su još neki putnici u drugi krug, a među zapaženijima ovog četvrtka bili su i srpski fudbaleri.

Najbitnija utakmica za naš fudbal završena je “kako ne treba”, Partizan je prokockao 2:0 s igračem više protiv AZ Alkmara.

Bešiktaš je savladao Slovan nakon preokreta, a pobedonosni gol postigao je reprezentativac Srbije Adem Ljajić.

Turski klub je i pre ove runde ispao iz daljeg takmičenja, ali poslednji susret kod kuće završio je trijumfalno.

Gosti su poveli preko Erika Danijela deset minuta pred veliki odmor.

Na pauzi je Adem Ljajić ušao u igru, kao i Kevin-Žorž Nkadu, što je rezultiralo preokretom.

Nkadu je prvo asistirao Roku za izjednačenje, da bi Ljajić s bele tačke u nadoknadi doneo pobedu.

U drugom susretu ove grupe Braga i Vulverhempton odigrali su 3:3 i upravo su ova dva tima otišla u drugi krug LE.

Strelac, ali i asistent bio je i Uroš Matić u važnoj pobedi APOEL-a nad Didelanžom od 2:0.

Srpski internacionalac prvo je pogodio u 12. minutu iz penala, pa u finišu poluvremena uposlio Jorgosa Merkisa – kiparski klub je u drugoj fazi.

Sevilja je u istoj grupi ostvarila i petu pobedu, pao je Karabag (2:0), te se suvereno sa prvog mesta plasirala u nokaut fazu.

Aleksandar Kolarov zamenjen je u 53. minutu u pobedi Rome nad Basakšehirom u Turskoj (3:0).

Dvostruki strelac bio je Edin Džeko. U grupi u kojoj je “vučica” pobedio je i Menhengladbah, s minimalnih 1:0 u Austriji protiv Volfsbergera.

Poslednja runda odlučiće putnike dalje.

Krasnodar je slavio protiv Bazela sa 1:0, a Uroš Spajić odigrao je svih 90 minuta za ruski tim.

Istim rezultatom slavio je i Hetafe protiv Trabzona, pa ćemo upravo u susretu španskog i ruskog kluba dobiti drugog putnika u narednu fazu.

Tamo je već švajcarski predstavnik.

U Londonu, Arsenal je posle vođstva na poluvremenu poražen od Frankfurta sa 2:1, za totalni haos u grupi F.

Povele su “tobdžije” u nadoknadi prvog poluvremena, da bi Daiči Kamada s dva gola obezbedio preokret i veliku pobedu nemačkog tima.

Filip Kostić odigrao je svih 90 minuta za Ajntraht, dok je Mijat Gaćinović igrao drugih 45.

Gimaraeš, koji je pre ove runde završio takmičenje, “sapleo” je Standard u ovoj grupi, s kojim je odigrao 1:1.

Plasman među 32 najbolja tima LE ovog četvrtka obezbedili su još Sporting iz Lisabona, LASK, Seltik, Espanjol, Gent i Volfsburg.

Ostali putnici biće poznati nakon narednog kola, poslednjeg u grupnoj fazi, a koje je na programu 12. decembra.

JUNAJTED PAO PRED SRBIMA Violinista Rukavina presudio „đavolima“!

Malme – Dinamo Kijev 4:3 (1:2)
(Bengtson 2, Rozenberg 48, 90+6, Rakip 57 – Mikolenko 18, Cigankov 39, Verbić 77)

Seltik – Ren 3:1 (2:0)
(Morgan 22, Kristi 45, Džonston 74 – Unu 89)

Fejnord – Rendžers 2:2 (1:0)
(Torntra 33, Sinistera 68 – Morelos 52, 65)

Jang Bojs – Porto 1:2 (1:0)
(Fasnaht 6 – Abubakar 76, 79)

GRUPA H
CSKA – Ludogorec 1:1 (0:0)
(Čalov 75 – Keseru 66)

Ferencvaroš – Espanjol 2:2 (1:1)
(Siger 23, Skvarka 90. /p/ – Melendo 31, Darder)

GRUPA I
Oleksandrija – Volfsburg 0:1 (0:1)
(Veghorst 45+1 /p/)

Sent Etjen – Gent 0:0

GRUPA J
Volfzberger – Borusija Menhengladbah 0:1 (0:0)

Braga – Vulverhempton 3:3 (1:3)
(Orta 6, Paulinjo 65, Franserđo 79 – Himenez 13, Doerti 34, Traore 35)

GRUPA L
Astana – Mančester junajted 2:1 (0:1)
(Šomko 55, Bernard 62. /autogol/ – Lingard 10)

AZ Alkmar – Partizan 2:2 (0:2)
(Drujf 87, 90+2 – Asano 16, Suma 27)

OBAVEZNO POGLEDAJTE AS Roma – Napoli 2:1 | Kolarov promašio penal, kako izgleda VAR uživo, Zaniolo novi Toti