KRAJ ZA ĐEREA: Četvrti poraz u nizu, ništa od Madrida!

laslo đere-atp madrid-poraz
Đere je zaustavljen u provm kolu kvalifikacija (FOTO: Guliver Images)

Srpski teniser, Laslo Đere, nije uspeo da se plasira u glavni žreb turnira u Madridu, pošto je u prvom kolu kvalifikacija poražen od argentinskog tenisera, Huana Londera rezultatom 2:1 (6:3, 3:6, 6:2).

Meč je trajao gotovo dva sta, ali Đere nije uspeo da dođe do potpunog preokreta, iako je zablistao u drugom setu.

I u prvom setu videli smo veliku borbu dvojice tenisera, a verovatno odlučujući momenat gledali smo u šestom gemu, kada je Argentinac stigao i do brejk lopte.

Đere nije uspeo da uzvrati na isti način, a Londero je uspeo da iskoristi četvrtu set loptu i povede sa 1:0. U drugom delu smo gledali nešto drugačiju sliku.

Đere je iskoristio brejk loptu u osmom gemu, potvrdio u narednom, a onda i stigao do 1:1 u setovima, ali ne i više od toga.

U odlučujućem setu gledali smo izjednačenu igru do 2:2, ali je Argentinac u nastavku u potpunosti dominirao i lako priveo meč kraju u svoju korist.

Bio je ovo četvrti poraz u nizu za Đerea, koji je posle finala u Kaljariju, u kojem ga je pobedio Sonego, doživeo neuspehe protiv Hačanova u Monte Karlu i Mađera u Beogradu.

PENZIJA: Odigrao poslednji meč sa Đokovićem, Dolgopolov objavio karijere

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Nino Čelebić: Biće skandal ako Jokić ne uzme MVP titulu! | SPORT FOKUS