NOVI KIKS: Real uspavan, Viljarealu peti remi

real madrid-majorka-golovi-rezultat-benzema-asensio
Laliga odložila utakmicu Real Madrida! (FOTO: Guliver Images)

Podela bodova na Santiago Bernabeu u okviru sedmog kola španske Primere, Real Madrid nije uspeo da se dočepa čitavog plena protiv Viljareala – 0:0.

Unai Emeri je dobro postavio odbranu i uspeo da limitira napadače Real Madrida, iako statistika kaže da je „Kraljevski klub“ uputio čak 15 udaraca na gol, samo dva su bila pretnja za Ruljija.

Ovo je prva utakmica ove sezone u Laligi da Karim Benzema i Vinicius Junior nisu postigli pogodak ili asistirali.

Najveću šansu u redovima Reala imao je Karim Benzema u 65. minutu kada se našao jedan na jedan sa golmanom Viljareala, ali je golman gostiju odlično ušao u šut i izblokirao.

Pre toga u 57. minutu Žuta podmornica je propustila ogromnu šansu, kada je Pako Alkaser sa pet metara šutirao pored gola.

Uprkos tome da napad ni jedne ni druge ekipe nije najbolje funkcionisao, podela bodova zvuči pošteno.

Real se i dalje drži na prvoj poziciji sa 17 bodova, dok Unaj Emeri i Viljareal imaju nešto zajedničko sa Ajntraht Frankfurtom i sa pet remija i jednom pobedom zauzimaju deseto mesto sa osam osvojenih bodova.

BUNDESLIGA: Mehengladbah je bolja Borusija!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Ljubinko Drulović: Partizan i Zvezda se pitaju za sve! | Sport Fokus Meridian S01EP23