Fudbaleri Real Madrida pobedili su ekipu Alavesa ubedljivim rezultatom 4:1, u 20. kolu španske LaLige.

Kazimeiro je doveo Real u vođstvo u 15. minutu, na 2:0 je povisio Benzema u 41. minutu, da bi pet minuta kasije Azar doneo velikih 3:0 Kraljevskom klubu. Alaves je došao do jedinog gola u 59. minutu preko Hosela, da bi konačan rezultat postavio Karim Benzema u 70. minutu.

Kakav će rezultat biti na kraju utakmice moglo se naslutiti od samog početka kada je Benzema u 14. minutu pogodio stativu gola Alavesa.

Minut kasnije nakon izvedenog kornera Tonija Krosa najbolje se snalazi Kazimeiro koji postiže gol za vođstvo Real Madrida od 1:0.

Nekoliko minuta je bilo zatišje, a onda su fudbaleri Real Madrida jednim blic-krigom rešili pitanje pobednika. Prvo je Benzema sjajno pogodio gol Alavesa u 41. minutu, da bi pet minuta kasnije Azar doneo nedostižnih 3:0 za goste.

U drugom poluvremenu sustio se ritam utakmice, a onda je Alaves smanji prednost Reala golom Hoselu u 59. minutu utakmice.

Kratko je trajala nada Alavesa da može do nekog povoljnijeg rezultata, Karim Benzema je u 70. minutu golom za 4:1 otklonio sve dileme oko pitanje pobednika.

Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja pa je tako Real Madrid ostvario važnu pobedu u trci za prvo mesto na tabeli španske LaLige.

Betis u nadoknadi izvukao remi protiv Sosijedada

Obavezno pogledajte:Vaso Bakočević GIVEAWAY | Pare na McGregora! McGregor vs Poirier UFC 257