Fudbaleri Levantea savladali su na svom terenu ekipu Hetafea rezultatom 3:0 (2:0), u utakmici 12. kola španske LaLige.

Levante je tako prekinuo seriju od pet uzastopnih remija i ostvario drugu pobedu u prvenstvu kojom su pobegli iz “opasne zone” i sada su 17. na tabeli sa 11 bodova.

Hetafe je ovim porazom produžio niz od šest utakmica na kojima nisu zabeležili trijumf.

Sve je bilo rešeno već posle prvih 45 minuta.

Odlično su domaći otvorili utakmicu i poveli već u petom minutu golom Martija Rođera.

Samo dva minuta kasnije fudbaler gostiju, Čema, dobio je crveni karton, pa je tako Levante imao i brojčanu prednost na terenu.

Već u 17. minutu bilo je 2:0, a u strelce se upisao Danijel Gomez.

Konačan rezultat postavio je Horhe de Frutos u 57. minutu utakmice sjajnim golom sa ivice kaznenog prostora.

Do kraja meča viđen je još jedan crveni karton za goste, pošto je drugi put javnu opomenu dobio Đene Dakonam, pa je tako Hetafe utakmicu završio sa devetoricom igrača.

Srpski fudbaler u redovima poražene ekipe, Nemanja Maksimović, u igru je ušao u 66. minutu, dok je Nemanja Radoja pobedu svog Levantea posmatrao sa klupe.

Levante u narednom kolu gostuje Barseloni, dok Hetafe dočekuje Sevilju.

LA LIGA: Selta se budi, vezala drugu pobedu

OBAVEZNO POGLEDAJTE: DIEGO ARMANDO MARADONA | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #31