U ŠPANIJI NIKO NEĆE TITULU: Veliki kiks Barselone!

laliga-braselona-levante-rezultat
Veliki kiks Barselone... (FOTO: Guliver)

Barselona je propustila neverovatnu priliku, da se dva kola pred kraj nađe na prvom mestu španske La Lige.

Katalonski velikan je u meču 36. kolu španskog šampionata uspeo da remizira sa Levanteom nakon velike borbe rezultatom 3:3.

Lionel Mesi je načeo odbranu domaćina, sjajni Argentinac je pokazao svoju klasu u šesnaestercu protivnika i rutinski upisao svoj 29. gol u prvenstvu u 25. minutu meča.

Nije se dugo čekalo na novi pogodak Barse, Pedri je bio pribran kada je bilo najpotrebnije da postigne pogodak i duplire prednost svog tima, pred odlučujućih 45. minuta.

Nakon sjajnog prvog poluvremena za izabranike Roberta Kumana, desio se pravi šok u nastavku igre.

Prvo je Gonzalo Morales smanji prednost Barse u 57. minutu na 2:1, da bi njegov prezimenjak Hoze doveo utakmicu u totalni egal.

Na sreću po goste, Osman Dembele je u 64. minutu uspeo da prevari odbranu domaćeg sastava i tako vrati rezultatski plus na konto Barse.

Međutim, taman kada se činilo da će gost ostvariti veoma važnu pobedu, Leon je ostao nemarkiran u kaznenom prostoru i relativno lako savladao Ter Štegena.

Do kraja meča nije bilo promene rezultata pa je tako katalonski klub ostao na drugom mestu La Lige sa bodom manje i utakmicom više u odnosu na prvoplasirani Atletiko Madrid.

Barselona do kraja šampionata ima da odigra još samo dva kola…

LESTER JE PRESUDIO Mančester siti je novi šampion Engleske!

Obavezno pogledajte:Košarkaški kviz | EUROLEAGUE #16 | Testiraj znanje! POGODI KOŠARKAŠA