Goleada na Nou Kampu: Sjajni Mesi dirigovao pobedom Barse!

laliga-barselona-hetafe
Barselona "preživela" Hetafe (FOTO: Guliver)

Fudbaleri Barselone velikom mukom su savladali na domaćem terenu ekipu Hetafea u 31. kolu španske La Lige.

U meču koji je obilovao uzbuđenjima, katalonski velikan je savladao Hetafe rezultatom 5:2.

Lionel Mesi je doveo Barselonu u vođstvo u 8. minutu utakmice, Buskets je odlično proigrao kapitena Blaugrane, kome nije bio teško da nakon se nakon nekoliko minuta igre upiše u listu strelaca.

Nije dugo trajalo slavlje domaćina, Hetafe je već u 12. minutu stigao do izjednačenja, nakon nespretne reakcije i autogola Lenglea.

Na novi autogol se nije dugo čekalo. Čakla je uzvratio istom merom na drugoj strani, za ponovno vođstvo Barselone, ovoga puta rezultatom 2:1.

Da katalonski klub ode na poluvreme sa mirnom prednošću od dva pogotka, postarao se Lionel Mesi svojim drugim golom na ovom meču, a ukopno 25. u sezoni.

Kada se činilo da će Barsa doći do laganog trijumfa, Hetafe je iskoristio poklon da sa linije penala smanji deficit na samo jedan gol, Unal je bio precizan nakon najstrože kazne.

Imao je gost u nekoliko navrata priliku da dođe do velikog boda, ali je Arauho u 87. minutu otklonio sve dileme oko pitanja pobednika na današnjem duelu dva tima.

Konačnih 5:2 postavio je Antoan Gizman sa bele tačke u trećem minutu nadoknade.

U timu Hetafea srpski fubaler Nemanja Maksimović odigrao je 46. minuta.

Barselona je ovom pobedom ostala u trci za titulu, izabranici Ronalda Kumana nalaze se na trećoj poziciji španske La Lige sa pet bodova manje i utakmicom manje od vodećeg Atletiko Madrida.

Atletiko Madrid se vratio na čelo La Lige!

Obavezno pogledajte:Košarkaški kviz | NBA EDITION #13 | Testiraj znanje! POGODI KOŠARKAŠA