MOĆNI LAJPCIG: Soboslaj pokazao kvalitet i najavio dominaciju!

soblosaj-lajpcig-stutgart-golovi-rezultat
Lajpcig je upisao ubeldjivu pobedu (FOTO: Guliver Images)

Fudbaleri Lajpciga pobedili su Štutgart sa 4:0 u prvoj utakmici drugog kola Bundeslige, uz fenomenalnu igru tokom čitavog meča.

Uz 16 šuteva ka golu, bar četiri su morala da uđu, pa je Lajpcig sasvim zasluženo došao do pobede, iako su do prvog gola stigli tek u 38. minutu utakmice.

Strelac je bio mađarski internacionalac Dominik Soboslaj, koji je šutirao sa oko 15 metara, i ostavio Milera bez reakcije na golu.

Odmah po povratku na teren nakon poluvremena videli smo i drugi gol. Sjajnu akciju krunisao je Emil Forsebeg i to nakon sjajnog dodavanja Silve, koji je nedavno stigao iz Ajntrahta.

Strelac treeg gola bio je ponovo Soboslaj, iako mu možda nije bila namera da šutira direktno na gol, lopta nikoga nije zakačila, pa je završila u mreži.

Četvrti gol postignut je iz jedanesterca. Prethodno je lopta pogodila u ruku Marka Kempfa. Siguran realizator bio je Andre Silva.

Oba tima sad imaju po tri boda, s tim što Lajpcig ima bolju gol razliku.

HAMES SE OBRUKAO: Čak ne znam ni s kim igra Everton, da li možete da mi kažete?

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Marko Ždero: Pritisak javnosti i medija da se osvoji zlato je bio preveliki!