Lagana pobeda Partizana: Novica poveo ekipu ka trofeju, blistali Gagić i Pecarski!

KRK Partizan Gagić
Kosarka Basketball ABA season 2018-2019 Partizan v Mega Bemax Head coach Andrea Trinchieri (C) Novica Velickovic (L) Djordje Gagic (R) Beograd, 26.01.2019 foto: Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Partizan je zakazao duel sa FMP-om u polufinalu Kupa Radivoja Koraća pošto je pobedio OKK Novi Pazar sa 102:72 u četvrtfinalu.

Najefikasniji u redovima pobedika bili su Đorđe Gagić sa 27 i Marko Pecarski sa 14 poena, dok su se u Pazaru istakli Radonjić i Nemanja Krstić. Radonjić je imao 21, a Krstić 18 poena.

Za Partizan je u ovom meču debitovao Ognjen Jaramaz, ali je za njega ovo utakmica za zaboravo. Nije uspeo da se upiše u strelce za 18 minuta na terenu uz četiri promašaja iz igre.

Novi Pazar je dobro krenuo u ovaj meč, ali stvari su ubrzo došle na svoje mesto. Novica Veličković je nosio Partizan na početku svojim poenima, a posle početnih šest minuta branilac trofeja se odlepio. Gagić je serijom pogodaka doneo prednost od šest poena na kraju prvog dela igre.

Opet je Novi Pazar dobro krenuo u drugu četvrtinu, ali je u nekoliko poslednjih minuta druge četvrtine tim Andree Trinkijerija uspeo opet da se odlepi. Ukrali su košarkaši Partizana nekoliko lopti, tako da su crno-beli na poluvreme otišli sa +16.

Već na startu drugog poluvremena trener Novog Pazara Oliver Popović morao je da zatraži tajmaut jer je njegova ekipa popustila pod pritiskom boljeg protivnika. Probao je nekadašnji košarkaš Partizana zonom da savlada svoj nekadašnji tim, ali taj plan nije uspeo.

U poslednjoj četvrtini pobednik je lako povećao svoju prednost, a Andrea Trinkijeri je dao šansu nekim mlađim igračima poput Uroša Trifunovića i Marka Pecarskog.