Fudbaleri Lacija lako su poraženi od Udinezea u 9. kolu Serije A. Rezultat utakmice na stadionu “Olimpiko” u Rimu bio je 1:3.

Tako je prekinuta serija Lacija od osam utakmica bez poraza.

Udineze je lako stigao do trijumfa, a domaćin, koji je na ovom meču igrao bez Sergeja Milinkovića-Savića praktično nije stvorila nijednu pravu priliku na utakmici.

Gosti su do prednosti stigli u 18. minutu preciznim udarcem Arslana sa 20-ak metara od udaljenosti od gola.

Drugi gol postignut je u trećem minutu nadoknade prvog poluvremena, a postigao ga je Puseto.

Pobedu je obezbedio Forestijeri u 71. minutu, a poraz Lacija ublažio je Ćiro Imobile golom sa bele tačke u 74. minutu.

Nakon devet utakmica Lacio zauzima devetu poziciju sa 14 osvojenih bodova, dok je Udineze na 12. mestu sa 10 bodova.

OBAVEZNO POGLEDAJTE: AFC WIMBLEDON | Fudbalski kutak: Udarac iz ugla #30