ŠOU U RIMU: Fudbaleri Lacija postigli pet golova i jedva pobedili

milinković-savić-lacio-đenova-serija a
Lacio je izašao na kraj sa Đenovom (FOTO: Guliver Images)

Na pet utakmica do kraja Serije A, Lacio ima realne šanse da obezbedi plasman u Ligu šampiona, ali u 34. kolu, ekipa iz prestonice je na Olimpiku imala puno problema sa Đenovom.

Utakmica je završena rezultatom 4:3, iako je Lacio imao veliku prednost na 10-ak minuta do kraja meča.

Zanimljivo je da su na ovoj utakmici fudbaleri Lacija postigli pet golova, samo što Adam Marušić nije imao sreće u 47. minutu kada je bio strelac autogola.

Na njegovu sreću, Lacio je u tom trenutku već imao dva gola prednosti.

Hose Korea je slomio otpor Đenovljana u 30. minutu, da bi do kraja prvog dela, tačnije u 43. minutu mrežu zatresao i Ćiro Imobile koji je postigao 19. gol u sezoni.

Luis Alberto je u 48. povisio na 3:1, a već u 56. minutu bilo je 4:1, jer je Koreao stigao do drugog gola na utakmici.

Ali, nije Lacio izbegao dramu i nervozu iako je delovalo da će uspeti to da učine.

Najpre je Skamaka u 80. minutu sa bele tačke smanjio na 4:2, a potom je, samo nekoliko desetina sekundi kasnije Šomurodov pogodio za 4:3.

Na kraju je domaća ekipa uspela da isskontroliše situaciju na terenu i osvoji važna tri boda.

Sergej Milinković-Savić je na terenu za Lacio proveo 82. minuta pre nego što je zamenjen.

DONARUMA UPLAKAN STIGAO NA STADION: Navijači mu zapretili i dali rok od šest dana

Gorčin Stojanović: Klinci gledaju esport, a ne fudbal! | MOJ UGAO