Peto kolo Lige šampiona donelo je nekoliko uzbudljivih utakmica večeras, a u Grupi F, Borusija Dortmund i Lacio su remizirali 1:1.

Najavljena kao jedan od derbija kola, utakmica možda i nije opravdala sva očekivanja. Prednost Borusiji doneo je Rafael Gereiro u 44. minutu, dok je izjednačenje doneo Ćiro Imobile u 67. minutu i to iz penala.

Početak prvog dela igre protekao uje u prilikama Borusije, a svoje šuteve oprobali su Korea i Rojs, međutim nisu uspevali da zatresu mrežu. Tek u samom finišu prvog dela igre videli smo prvi gol.

Savršeno je šutirao Gereiro, nisko, po sredini gola i doneo prednost svom timu.

Posle 15-ak minuta igre u drugom poluvremenu, nakon konsutacije VAR tehnologije, dosuđen je penal za Lacio, a Imobile je bio siguran izvođač. Do kraja meča, Borusija je imala još dve solidne prilike, ali ništa više od toga.

Dortmundu je ovaj bod bio dovoljan da osigura prolazak u narednu rundu pošto će se za to u poslednjem kolu Briž i Lacio boriti u direktnom okršaju.

U istom terminu igrali su i Klub Briž i Zenit, a domaćini su bili ubedljivi, te su slavili sa 3:0.

Domaćin je poveo golom De Ketelarea u 33. minutu, da bi u 58. Hans Vanaken sa penala duplirao prednost svoje ekipe. Konačnih 3:0 postavio je Noa Lang u 73. minutu.

Možda i neočekivano, Čelsi je u Španiji protiv Sevilje bio više nego ubedljiv 4:0.

Verovali ili ne, sve golove postigao je Olivije Žiru u 8. 54. i 74. minutu, kao i u 83. minutu iz penala. Sjajno veče za jendog od možda i najpotcenjenijih napadača na svetu!

Ova utakmica je u stvari borba za prvo mesto na tabeli, a verovatno nio nije očekivao da će izabranici Frenka Lamparda biti ovako ubedljivi.

Posle samo osam minuta pao je prvi gol, a u 54. Kovačić je uputio sjajan centaršut, Žiru je bocnuo loptu i duplirao prednost!

Ako ste pomislili da se tu zaustavio – naravno da nije. U 74. minutu Kante je asistent, a Žiru glavom postiže prelep gol za 3:0, da bi za kraj poker zaokružio golom iz penala.

LUDNICA U ISTANBULU: Lajpcig došao do pobede u drugom minutu sudijske nadoknade, minimalac Krasnodara za ostanak u Evropi

Obavezno pogledajte:DIEGO ARMANDO MARADONA – Priče iz kraja #13