Real Madrid je pobedio Uesku u utakmici 8. kola španske La lige, rezultatom 4:1.

Ekipa Zinedina Zidana na ovaj način je zadržala lidersko mesto na tabeli sa učinkom 5-1-1. Takođe se iskupila za remi u Ligi šampiona sa Borusijom Menhengladbah od pre nekoliko dana. Ueska je sada na 18. mesti sa skorom 0-5-3.

Pitanje pobednika rešeno je krajem prvog i početkom drugog poluvremena. U 40. minutu, Federiko Valverde je samo zvanično upisao asistenciju. Tačnije, samo je dodao loptu do Edena Azara koji se okrenuo, uhvatio zalet i sa 30-metara poslao “projektil” u mrežu gostiju. Samo pet minuta kasnije, Karim Benzema je dobio loptu od Lukasa sa desne strane, primio je na grudi spustio i sa leve strane iskosa poslao u mrežu Ueske.

U 54. minutu, Benzema je bio asistent. Sa leve strane, Francuz o kome se mnogo pričalo ovih dana sa leve strane prebacio je na desni deo kaznenog prostora, do Valverdea koji je takođe iskosa pogodio mrežu Ueske. U 75. minutu, David Fereiro je smanjio na 3:1. Dobio je odličnu loptu sa leve strane, malo se “protegao” i pogodio sa nekoliko metara. Konačnih 4:1 postavo je Benzema u 90. minutu. Od Rodriga je dobio loptu glavom, a glavom je i prosledio u mrežu. Sve se dešavalo na petercu.

U drugom poluvremenu, Zidan je napravio pet izmena, a šansu su dobili Ferlan Mendi, Vinisijus, Isko, Rodrigo i Toni Kros. Luka Jović je ostao na klupi i odatle posmatrao trijumf svog tima.

Realu očekuju meč Lige šampiona sa Interom, a zatim i duel La Lige sa Valensijom.