Na otvaranju četvrtog kola španske La Lige sreli su se Real Sosijedad i Valensija, odnosno Hetafe i Betis. Valensija je pobedom sačuvala drugu poziciju, ali je Hetafe nakon sigurnih 3:0, pomalo iznenađuju na čelu šampionata.

Prilično ujednačena utakmica između Real Sosijedada i Valensije, donela je neizvesnost tek u finišu. Možda i najbolju šansu imali su fudbaleri domaćina u 74. minutu ali je šut Ojarzabal izblokirao štoper Valensije. Samo minut kasnije, usledila je kazna za propuštenu priliku, centrirao je Gaja, a Maksimiliano Gomez je uklizao u mrežu zajedno sa loptom. U zaustavnom vremenu, viđena je prava mala drama. Domaćini su opsedali gol Valensije, a nakon gužve pred Domenekom, lopta je prešla liniju. Gosti su se  žalili da je čuvar mreže fauliran, a sudija je nakon ponovljenog snimka dosudio igranje rukom igrača Sosijedada. Sve u svemu, na kraju 1:0 za Valensiju.

Var je odlučivao i u drugoj utakmici večeri između Hetafea i Betisa. Domaćini su u 14. minutu zatresli mrežu Betisa, ali je sudija odreagovao zbog diskutabilne pozicije i prekršaja, na kraju je priznao pogodak Anhela, za 1:0. Usledio je nešto mirniji period, sa većim posedom domaćina. Ubrzo su to iskoristili i pretvorili u novi pogodak. Cucu je solo prodorom došao do ivice kaznenog prostora, a šut je završio pravo u rašlje. Tri minuta kasnije, na gotovo identičan način, Anhel je uvećao prednost Hetafea na 3:0. U drugom poluvremenu nije viđeno previše prilika. Pokušavale su obe ekipe, ali je rezultat ostao nepromenjen. Vredan pomena je igrač manje za Betis od 83. minuta, kada je Mandi dobio drugi žuti karton.

TOTENHEM NA PENALE SAVLADAO ČELSI: Loris vs. Maunt – Heroj i tragičar

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Najpopularniji SPORTOVI na svetu |Meridian Sport TV| PART 2