Koliko će neizvesna biti borba za izlazak u Evropu dovoljno govori i utakmica u predgrađu Madrida. Između Hetafea i Sosjedada jedva da je bilo razlike.

Poslednja utakmica 32. kola La Lige donela je bodove domaćinu. Meč koji je učvrstio jednu ekipu na mestu koje donosi Ligu Evrope završena je rezultatom 2:1.

Hetafe je sa 52 boda na mestu broj pet i sada je u znatno boljoj situaciji. Sosjedad je ostao na 47 bodova – jednim više od Valensije, dva od Bilbaa.

Jasno je koliko je ovaj meč bio bitan i zato ni ne čudi oprezniji pristup obe ekipe.

Sve do 20. minuta nije bilo uzbuđenja, a onda, sudija Adrijan Vega, dosudio je penal nakon prekršaja Robina le Normanda.

Svemu je prethodila velika greška Remira, golmana Sosjedada koji je predao loptu protivničkom igraču ispred sopstvenog gola.

Odgovornost, a bila je velika, preuzeo je Mata koji je doneo prednost domaćinu.

Poravnanje na semaforu doneo je Januzaj u 55. minutu. Belgijanac je iskoritsio sjajno dodavanje Ojarzabala, “za dlaku” je izbegao ofsajd i savladao Soriju.

Svi bi u Evropu! Hetafe preko Sosjedada izbegava gužvu na vrhu tabele
Hetafe je osvojio važna tri boda protiv Real Sosjedada (Photo by Gonzalo Arroyo Moreno/Getty Images)

Ipak, u 83. minutu, Mata je dobio još jednu šansu. Ovog puta je istrčao na Remira, koji je ponovo ne baš najbolje reagovao i iz neposredne blizine probacio mu loptu kroz noge. Ovog puta, osim golmana, može da se govori i o lošoj reakciji čitave odbrane.

Bilo kako bilo, Hetafe je stigao do izuzetno bitna tri boda, koja im, naravno, ne garantuju povoljnu poziciju na kraju sezone. Ali, korak je napravljen u pravom smeru.

Do kraja prvenstva je ostalo još šest utakmica i biće i te kako zanimljivo videti konačan rasplet.

La Liga, 32. kolo

Petak
Sevilja – Valjadolid 1:1 0:1
(Okampos 83 pen – Kiko 25)

Subota
Bilbao – Majorka 3:1 (2:0)
Garsija 16 pen, Sanset 24, Viljalibre 90 – Budimir 70 pen)

Levante – Betis 4:2 (2:0)
(Majoral 21, Bardi 35, Morales 50, Rokina 59 – Kanales 70, Huanmi 87)

(Mata 20 pen, 83 – Januzaj 55)

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Vojvodina – Partizan 2:2 (4:2) | Pehar ide u Novi Sad! Lalatović i igrači u transu!