Sevilja je savladala Seltu iz Viga sa 4:2 u utakmici 10. kola La Lige. Do 85. minuta bilo je 2:2, a onda su usledila dva gola za samo dva minuta.

Povela je domaća Sevilja već u petom minutu golom Žila Kounde. Posle kornera sa leve strane, golman ekipe iz Viga odbranio je udarac glavom, ali nije mogao da spreči francuskog defanzivca da loptu sa nekoliko metara ubaci u nebranjenu mrežu. Selta se veoma brzo vratila u meč, golovima Ijaga Aspasa i Nolita u 10. i 36. minutu. Na odmor se otišlo sa rezultatskim egalom, pošto je Jusuf En Nesiri ispratio centaršut sa desne strane i glavom pogodio mrežu gostiju.

Do 85. minuta mreže su mirovale, a od 85. do 87. minuta u strelce se upisali Serhio Eskudero i Munir El Hadadi. Eskuderu je Ivan Rakitić samo ostavio loptu na 20-ak metara od gola Selte, a usledila je parabola za 3:2. El Hadadi je bio realizator akcije “tri na dva”. Mogao je i da bude asistent, ali se ipak odlučio da sam završi akciju za konačnih 4:2.

Sevilja je upisala drugu vezanu pobedu u šampionatu posle tri uzastopna poraza, dok je Selta nastavila po principu, poraz, remi, poraz, remi…

Nemanja Gudelj nije dobio šansu da zaigra za Sevilju, mada je njegov klub bio ljut na Fudbalski savez Srbije pošto je po njima bio preopterećen tokom tri meča “orlova”. Španci su očekivali da će imati manju minutažu.

Sevilja je trenutno na sedmom mestu tabele sa 13 bodova, dok je Selta pretposlednja sa sedam. Samo je Valjadolid lošiji, sa šest poena.

BUNDESLIGA: Bajern kiksnuo, Bajer sve bliži na tabeli!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Miloš Biković i Nenad Borovčanin – zašto je BOKS važan za društvo? | Meridian Sport TV