Derbi 10. kola La Lige Atletiko Madrid – Barselona pripao je domaćinu. Ovaj meč ima junaka i tragičara. To su Janik Karasko i Mark-Andre ter Štegen.

Rezultat je bio 1:0, a posle ovog meča Atletiko ima isto bodova (20) kao i vodeći Real Sosijedad, s tim da Baskijci imaju devet mečeva, jedan više od “jorgandžija” koji su vezali četvrti prvenstveni trijumf. Na drugoj strani, Barsa je na, za nju neverovatnom desetom mestu sa 11 bodova iz osam utakmica.

Meč je rešen u sudijskoj nadoknadi u prvom poluvremenu. Anhel Korea je sa svoje polovine poslao loptu ka Karasku, koji je krenuo ka golu Barse. Na 40-ak metara od gola, našao se i golman Ter Štegen koji je pokušao da preseče tu loptu. Belgijski napadač se odlično snašao, izbacio Nemca iz igre, prošao još malo i loptu sa nekih 25 metara poslao u gol. Pokušali su defanzivci Barse to da spreče, ali bezuspešno.

Ispostavilo se da je ova situacija i rešila meč. Imala je Barsa prilike, i to u dva navrata. Tako je na primer, Lionel Mesi u 41. Minutu propustio šansu da savlada Jana Oblaka. Predugo se Argentinac nameštao što je Slovencu dalo vremena da se namesti i da odbrani. U 57. minutu, Mesi je bio u ulozi asistenta. Klemenu Lengleu je poslao idealnu loptu, ali je francuski defanzivac glavom poslao loptu u naručje Oblaka.

Dodatni problem za Katalonce je i povreda Đerarda Pikea zbog koje je napustio igru u 62. minutu.

Sve vreme je za Atletiko igrao nekadašnji fudbaler Partizana Stefan Savić, dok je drugi eks fudbaler tima iz Humske, Ivan Šaponjić bio na klupi.

Atletiko će u narednim danima odigrati utakmicu Lige šampiona sa Lokomotivom iz Moskve koju vodi Marko Nikolić, a onda sledećeg vikenda gostovati Valensiji u La Ligi. Barsu čekaju dueli sa kijevskim Dinamom u Ligi šampiona i sa Osasunom u nacionalnom prvenstvu.

Nešto ranije, tokom dana odigrani su i mečevi Levante – Elče (1:1), Viljareal – Real Madrid (1:1) i Sevilja – Selta Vigo (4:2).

LA LIGA: Sevilja vezala dve pobede, dovoljno samo dva minuta

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Miloš Biković i Nenad Borovčanin – zašto je BOKS važan za društvo? | Meridian Sport TV