Kvalifikacije za LŠ: Seltik i Ajaks “izvukli prosek”

Na preostalih pet mečeva drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona nismo videli preterano atraktivan fudbal. Tri susreta završena su bez golova, dok su utakmice Ajaks – Šturm i Seltik – Rozenborg koliko-toliko „izvadile prosek“.

BATE Borisov je kao favorit remizirao kod kuće protiv HJK Helsinkija. Prošlogodišnji protivnik Crvene zvezde u grupnoj fazi Lige Evrope je imao inicijativu i posed lopte na svojoj strani, ali mreža Finaca je ostala netaknuta, uprkos 14 upućenih šuteva na gol. Aleksandar Filipović i Mirko Ivanić proveli su na terenu svih 90 minuta.

Naredni remi viđen je na susretu Kukeša i Karabaha. Publika na stadionu „Loro Borići“ nije se nagledala fudbala. Na meču je ukupno viđeno svega sedam šuteva. Prekidi i lutanje lopte sa jedne polovine na drugu obeležili su ovu monotonu utakmicu između predstavnika Albanije i Azerbejdžana.

Treća po redu utakmica bez golova viđena je u Razgradu između Ludogoreca i Videotona. Bugarski predstavnik je konstantno opsedao kazneni prostor protivnika, čija je defanzivna linija ostala neprobijena do kraja meča. Zvezdašima dobro poznati tandem Marselinjo-Vanderson, pravio je ozbiljne probleme mađarskoj ekipi, koja može da bude zadovoljna nerešenim ishodom.

KO ĆE U NAREDNU RUNDU KVALIFIKACIJA ZA LE? PROVERI KVOTE!

Na ovom meču za ekipu Vidija igrala su trojica nekadašnjih igrača Partizana, Danko Lazović, Marko i Stefan Šćepović. Marka je zamenio Stefan u 80. minutu, dok je Lazović ušao u igru u 71. minutu.

Golovi su konačno viđeni na meču u Amsterdamu između Ajaksa i Šturma. „Kopljanici“ su opravdali ulogu favorita i slavili sa 2:0, kontrolišući tok utakmice od prvog minuta. Hakim Zijeh je pokazao zašto je najbolji igrač četvorostrukog osvajača Lige šampiona, tako što je „stavio na ringišpil” protivničkog štopera i neodbranjivim udarcem načeo mrežu Austrijanaca.

U nastavku je Šeneov šut sa bele tačke zaustavio golman Zibenhandl, ali se Danac našao na pravom mestu i ubrzo ispravio promašaj. Srpski reprezentativac Dušan Tadić, ušao je u igru u 66. minutu, baš umesto strelca drugog gola. Iskusni napadač Klas Jan Huntelar imao je nekoliko dobrih prilika ali realizacija nije bila na nivou. Tadić je imao priliku da mu asistira, ali je iskusni centarfor šutirao glavom preko gola.

Maksima „najlepše za kraj“ potvrđena je na meču između Seltika i Rozenborga. Škoti su nakon preokreta demolirali Norvežane rezultatom 3:1. Meling je na asistenciju iskusnog Bentnera doveo svoj tim u vođstvo, što je bio jedini šut Rozenborga u okvir gola.

Igrači Seltika su protrljali oči i zaigrali ofanzivno što se isplatilo u vidu golova Eduarda (2) i Nčama. Eduard je izjednačio do kraja poluvremena izjednačio, a onda su on i njegov francuski kolega stavili tačku na ovaj susret. Seltik je konstantno kidisao na gol protivnika, tako da se može konstatovati da je pobeda škotskog velikana zaslužena.