KVALIFIKACIJE ZA EURO 2020: Svetski šampion na kolenima u Turskoj!

liga-nacija-turska-rusija-srbija
Turska je bila bolja od Rusije (FOTO: printscreen)

Domaća Turska savladala je aktuelnog šampiona sveta Francusku u utakmici trećeg kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2020. godine.

Već posle prvog poluvremena Turci su vodili s 2:0 golovima Ajhana i Andera.

Koliko očajnu utakmicu su “petlovi” odigrali, govori podatak da nisu imali nijedan šut u okvir gola, iako su igrali u najjačem sastavu!

Ranije danas u grupi H u kojoj su Turska i Francuska, Island je savladao Albaniju, dok je Moldavija bila bolja od Andore.

Turska se sad izdvojila na prvom mestu s maksimalnih devet bodova, dok Francuzi imaju šest.

Italija je za deset minuta rešila pitanje pobednika na gostovanju Grčkoj u grupi J.

Pogocima Barele, Insinjea i Bonućija u rasponu od 23. do 33. minuta, “azuri” su uknjižili nova tri boda.

Posle tri kola Italija je perfektna, s devet bodova i gol razlikom 11:0!

Nemci su lako savladali Belorusiju u utakmici grupe C, za drugu pobedu u isto toliko utakmica u kvalifikacijama.

Strelci za “pancere” bili su Liroj Sane i Marko Rojs.

Severna Irska na prvom mestu grupe ima tri boda više od Nemaca, devet, uz utakmicu više.

Pobede u grupi I ostvarili su Belgija protiv Kazahstana i Škotska nad Kiprom.

Nakon 14. minuta igre u Briselu bilo je 2:0 za “đavole”, golovima Mertensa i Kastanjea.

Kazahstance je dokusurio Lukaku u 50. minutu.

Škoti su protiv Kipra poveli golom Endrjua Robertsona, ali u samoj završnici izjednačio je Janis Kousulos.

Ipak, veliku radost publici u Glazgovu doneo je Oliver Burk već u sledećem napadu, minut pre kraja utakmice.

Belgija je prva na tabeli sa svih devet bodova, drugi su Rusi sa šest, a koji su nešto ranije savladali San Marino sa čak 9:0.

Škotska, poput Rusije, ima šest bodova posle tri odigrana kola.