KVALIFIKACIJE ZA EURO 2020: Poker Dzjube za 9:0 Rusa, poraz Bosne

Rusi su izuzetno jaka reprezentacija (FOTO: Richard Heathcote/Getty Images)

Odigrano je još šest utakmica u kvalifikacijama za Evropsko prvenstvo 2020. godine, koje je obeležio ubedljiv trijumf Rusije nad San Marinom.

Rusi u grupi I bili su veliki favoriti protiv San Marina, što su opravdali i visokom pobedom od čak 9:0.

Četiri gola postigao je Artem Dzjuba.

Fudbaleri Bosne i Hercegovine poraženi su u okviru J grupe s 2:0 na gostovanju Finskoj.

Dvostruki strelac za Fince bio je Timu Puki.

Jermenija je u istoj grupi savladala Lihtenštajn sa 3:0, pogocima Gazarjana, Karapetjana i Barsegjana.

U Estoniji je viđen preokret Severne Irske protiv domaćina za tri minuta i trijumf od 2:1.

Domaći su poveli preko Vasiljeva u 25. minutu, da bi Vašington u 77. i Meginis u 80. doneli i treću pobedu u kvalifikacijama.

Mađari su slavili na gostovanju u Azerbejdžanu 3:1, dok je ove subote u toj grupi Hrvatska bila bolja od Velsa.

Moldavija je u H grupi savladala Andoru sa 1:0, golom Armasa u 8. minutu.

Ranije danas u toj grupi, istim rezultatom Finska je bila bolja od Albanije.