KUP SRBIJE Golmani “spustili roletne” u Lučanima, Zvezda u finalu

"Nula" u utakmici Mladosti i Zvezde (FOTO: Srđan Stevanović/Starsport)

U Lučanima je odigrana revanš utakmica polufinala Kupa Srbije, u kojoj su Mladost i Crvena zvezda prikazali dobru igru, ali bez golova.

Mladost je u prvom poluvremenu pretila posle prodora po bokovima, te centaršutevima pokušavala da stvori šansu.

Ipak, Bojović posle nekoliko udaraca glavom nije uspeo da savlada Borjana.

Dobru priliku za domaće propustio je Petar Bojić pet minuta pre odlaska na odmor.

Zvezda je takođe imala svoje šanse, ali Rosić je bio najzaslužniji što se rezultat nije menjao.

Marko Marin dva puta je zapretio golmanu Mladosti, kao i Branko Jovičić, ali Rosić je bio na mestu.

U nastavku je viđeno još više prilika, pa ostaje prava misterija kako je i na kraju kao i na poluvremenu, na semaforu pisalo 0:0.

Trener domaćih Neško Milovanović napravio je pravi potez uvođenjem Obiore Odite u 46. minutu.

Bivši napadač Partizana imao je nekoliko odličnih prilika, a najbliži postizanju gola bio je u 65. i 84. minutu.

U prvoj situaciji stativa je spasila Zvezdu, a u drugoj je lopta završila tik pored stative Borjanovog gola.

Heroji svojih timova bili su golmani Dragan Rosić i Milan Borjan, koji su u nekoliko situacija intervenisali zaista sjajno.

Posle akcije po levoj strani i gužve u kaznenom prostoru, gosti su imali najbolju šansu za vođstvo.

Marko Gobeljić nije uspeo da zahvati loptu kako je želeo, a zatim je Marin pogodio stativu, da bi Filip Stojković šutirao pored gola.

Poslednje dve prilike videli smo u nadoknadi kada su Bojić i Milošević šutirali iz kaznenog prostora.

U obe situacije Milan Borjan je odlično reagovao.

Posle svega viđenog u Lučanima ostaje žal što publika nije videla makar jedan gol, ali kad golmani “spuste roletne”, ostaje samo da ih pohvalimo.

Finale Kupa Srbije zakazano je za 23. maj na niškom “Čairu”, a protivnik Zvezde biće pobednik dvomeča Radnički – Partizan (prvi meč 0:1).

MLADOST – CRVENA ZVEZDA 0:0 (PRVA UTAKMICA 1:4)

Stadion: Gradski stadion
Gledalaca: oko 2.000
Sudija: Petar Piper (Čačak)

MLADOST: Rosić, Andrić, Leković, Milošević, Šatara, Pejović, Tumbasević (od 81. Pavlović), Bojić, Radivojević, Jovanović, Bojović (od 46. Odita)
Trener: N. Milovanović

CRVENA ZVEZDA: Borjan, Stojković, Milunović, Babić, Rodić, Jovičić, Jovančić, Ben (od 76. Gobeljić), Marin (od 83. Vulić), Ivanić (od 70. Vukanović), Pavkov
Trener: V. Milojević

„TREĆA ZVEZDICA JE STIGLA“: Zvezda predstavila novi dres! (VIDEO)