KUP SRBIJE: Rad i Voždovac posle penala slomili prvoligaše, goleada u Novom Sadu!

Voždovac posle penala izborio 1/8 finala Kupa Srbije Foto: Pedja Milosavljevic/Starsport

Ovog popodneva odigrano je čak 12 mečeva 1/16 finala Kupa Srbije, a Rad i Voždovac su boljim izvođenjem penala sprečili podvig rivala iz Prve lige Srbije.

Voždovac je tek u drugom minutu nadoknade uspeo da izbori jedanaesterce protiv Grafičara na domaćem terenu, a u penal seriji su bili na vrhunskom nivou, za razliku od gostiju sa Senjaka koji su dva puta bili neprecizni.

Grafičar je poveo već u 10. minutu nakon loše izvedenog auta Milosavljevića, a upućen udarac ka golu Krunića uz pomoć stative je završila u mreži.

Već u 29. minutu na semaforu je stajalo 2:0 za gostujući tim nakon što je napadač ekipe sa Senjaka glavom zatresao mrežu “zmajeva”.

Voždovac je uneo neizvesnost u meč u 66. minutu kada je Stoisavljević postigao gol posle asistencije Luke Jakovljevića, ali je pravu nadu ulio Nikola Vujnović.

Nedaleko od Zaplanjske, na stadionu “Kraj Petar I” na Banjici Rad je posle 0:0 u regularnom delu eliminisao lazarevačku Kolubaru sa penala.

Domaći fudbaleri su čak pet puta bili precizni, dok je jedan promašen penal gostiju bio dovoljan da ne prođu u osminu finala.

Najviše golova viđeno je u Novom Sadu gde je Radnik iz Surdulice posle prave goleade bio bolji od domaćeg Kabela sa 4:3.

Nedaleko odatle Vojvodina je slavila u obližnjoj Rumenci golovima u drugom poluvremenu. Najpre je protivnički igrač u 62. minutu zatresao sopstvenu mrežu posle pokušaja Miljana Vukadinovića.

Pobedu gostiju sa “Karađorđa” potvrdio je Nemanja Čović u 68. minutu sa penala nakon što je prethodno igrač Jedinstva igrao rukom.

Blago iznenađenje načinio je prvoligaš IMT sa Novog Beograda koji je na domaćem terenu pobedio superligaša Inđiju sa 2:1, a istim rezultatom je u prvobitnom terminu Metalac slavio na gostovanju Mačvi u Šapcu.

Mladost iz Lučana nije dozvolila iznenađenje protiv Dinama iz Vranja na domaćem terenu slavivši sa ubedljivih 3:0.

Istim rezultatom je novosadski Proleter slavio na gostovanju Radničkom u Pirotu, dok je Čukarički posle preokreta slavio u gostima protiv Novog Pazara sa 3:1.

Teške pobede izvojevali su TSC i subotički Spartak slaveći sa 2:0. Superligaš iz Bačke Topole je u finišu meča pobedio kruševački Trajal u gostima, dok su “golubovi” sa severa Bačke dobili Susišu u Kragujevcu.

Radnički iz Niša je golovima u prvom poluvremenu slavio u Smederevu protiv istoimenog tima sa 2:1.

U toku je duel između Partizana i Bačke u Beogradu, a poslednji meč dana odigraće Javor i kragujevački Radnički u Ivanjici.

Podsetimo, zbog evropskih obaveza Crvene zvezde, meč beogradskog tima protiv Zlatibora je odložen.

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Aleksandar JOKER Ilić: Falilo mi je 3cm za KNOCKOUT | KSW 55