Fudbaleri Bajern Minhena eliminisani su iz 1/16 finala Kupa Nemačke!

Bajern je posle penala poražen na gostujućem terenu od Holšten Kila. Posle regularnih 90 minuta bilo je 2:2.

Holšten Kil koji je trenutno treći u drugom rangu nemačkog fudbala pokazao se kao nezgodan protivnik za aktuelnog šampiona Evrope.

Hans Flik je izveo prilično jak sastav od prvog minuta. Na golu je bio Manuel Nojer, a u startnih 11 su bili i Serž Gnabri, Tomas Miler, Liroj Sane… Robert Levandovski je u igru ušao u 74. minutu.

Poveli su “Bavarci” u 14. minutu golom Gnabrija na asistenciju Tomasa Milera.

Međutim, domaćin je uzvratio preko Fina Bartelsa osam minuta pre kraja prvog poluvremena.

Bajern do novog vođstva stiže golom Sanea u 48. minutu i delovalo je da su tada slomili otpor rivala.

Ipak, u petom minutu sudijske nadoknade Vahl je šokirao goste i doneo novo izjednačenje svojoj ekipi, pa se tako otišlo u produžetke.

Ni posle dodatnih 30 minuta nije bilo pobednika, pa su o učesniku osmine finala Kupa odlučivali penali, a senzacionalanu pobedu odneo je Holšten Kil.

Tragičar za Bajern bio je Mark Roka koji je promašio penal u šestoj seriji, dok su domaći fudbaleri bili precizni svih šest puta.

Kil će se u osmini finala sastati sa Darmštadom.

Krstović uživa u radu sa Stankovićem: Svaka njegova rečenica je zlatna vredna

Obavezno pogledajte: Nenad Peruničić: I dalje smo uljuljkani u priči da smo rukometna velesila | MOJ UGAO #08