KAO NEKAD: Barselona pokerom stigla do novog trofeja!

kup-kralja-bilbao-barselona
Barselona deklasirala Bilbao u finalu Kupa kralja (FOTO: Guliver)

Barselona je na impresivan način uspela da osvoji novi trofej u svojoj bogatoj istoriji!

Fudbaleri Barselone savladali su Atletik Bilabo rezultatom 4:0, u finalu španskog Kupa Kralja.

Barselona je prva zapretila u 5. minutu utakmice preko Frenkija De Jonga, ali mladi Holanđanin nije uspeo svoj tim da dovede u vođstvo.

Nedugo zatim Injaki Martinez je odlično reagovao nakon centaršuta, ali je njegov udarac završio malo pored leve stative.

Katalonski velikan je u drugom delu igre potpuno preuzeo kontrolu na meču, pa je tako nakon nekoliko polu šansi, potpuno uspeo da slomi otpor protivnika zahvaljujući golovima Grizmana i De Jonga.

Prvo je Francuz u 64. minutu doveo Barselonu u vođstvo od 1:0.

Pa je potom vezni fudbaler uspeo da ispravi no što nije na samom startu duela, i da potpuno razbije odbranu Bilbaa, za duplirano vođstvo na kontu svog tima.

Nakon dva primljena gola, ekipa Atletik Bilbaa se potpuno raspala.

Lionel Mesi je u samo pet minuta pokzao pravu klasu. Argentinac je prvo u 68. minutu doneo svom timu tri gola prednosti, da bi već u 73. postavio konačnih 4:0.

Do kraja utakmice nije bilo promene rezultata, pa je tako Barselona osvojila 31. trofej u španskom Kupu kralja.

Liga šampiona ili pobeda u derbiju? Božović, Milojević ili Stanković? JOVANA GUZIJAN IMA ODGOVOR!

Obavezno pogledajte:Fudbalski kviz | EP 34 – Testiraj znanje! POGODI FUDBALERA