KUP AFRIČKIH NACIJA: Obala Slonovače takmičenje počela pobedom

Obala Slonovače je bila bolja od Južne Afrike (Photo: Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Obala Slonovače pobedila je Južnu Afriku sa 1:0 u 1. kolu D grupe na Kupu Afričkih nacija, koji se održava u Egiptu.

Prva velika prilika na ovom meču viđena je u 32. minutu. Fudbaler Obale Slonovače Nikolas Pepe je izveo fantastično slobodan udarac, ali nije imao sreće pošto je lopta pogodila prečku.

Samo minut kasnije novu veliku priliku nije iskoristio Džonatan Kođija. Golman Južne Afrike je sjajno reagovao što je izazvalo aplauze kod navijača.

Prva pobeda za Obalu Slonovače na Kupu Afričkih nacija (Photo: Dean Mouhtaropoulos/Getty Images)

Odlučujući trenutak utakmice se dogodio u 65. minutu. Maks Gradel je poslao loptu u šesnaesterac, a Kođija je šutirao po sredini gola i doveo svoju reprezentaciju do prednosti.

Do kraja meča promene rezultata nije bilo, pa je Obala Slonovače upisala prve bodove u grupi na Kupu Afričkih nacija.

U narednom kolu oni se sastaju sa Marokom 28. juna, dok će rival Južnoj Africi biti Namibija.