Fudbaleri Juventusa remizirali su u sedmom kolu Serije A pošto su na gostujućem igrali 1:1 sa Laciom.

Strelac jedinog gola za Juventus bio je Kristijano Ronaldo u 15. minutu. Portugalac se nedavno oporavio od koronavirusa, a ako je neko i pomislio da će to uticati na njegovu formu – prevario se. Izjednačenje je doneo Felipe Kaisedo u petom minutu sudijske nadoknade.

Ono što je važno jeste da je Lacio igrao bez Ćira Imobile, pa su se navijači uzdali u Sergeja Milinkovića Savića, ali ni on nije uspeo da zaustavi sjajnog Portugalca.

Posebno je bilo zanimljivo pisanje prethodnih dana italijanskih medija, koji su potencirali upravo duel njih dvojice, a “La Gazeta” je čak osvanula sa naslovom “Vanzemaljac, ja ću te zaustaviti!”.

Ipak, nije ga zaustavio. Sam početak utakmice doneo je prvu priliku za Juventus, ali je Morata očajno šutirao.

Oprobao je šut i Ronaldo, ali je lopta završila u rukama Pepea Rejne.

Ipak, ono to nie tada uspeo jeste nekoliko minuta kasnije. Kvadrado je uputio sjajn pas ka Ronaldu, a Portugalca je preostao lakši zadatak – da sprovede loptu u mrežu, što je i uradio.

U narednim minutima dve solidne prilike imali su fudbaleri Lacija, ali je pretio i Ronaldo. U samom finišu prvog poluvremena upravo je Portugalac bio u centru pažnje kada je pogodio stativu.

Nismo mnogo prilika videli na startu drugog poluvremena, probali su Bentankur i Marušić, ali se mreže nisu zatresle.

Nešto konkretniji je bio aktuelni šampion Italije, ali više nijednu iole ozbiljnu šansu nisu zabeležili.

U poslednjih 15-ak minuta šansu je dobio i Paolo Dibala, koji je zamenio Kristijana Ronalda, ali to nije donelo veliku promenu u igri.

Ronaldo je zadobio udarac na terenu, pa ostaje da vidimo da li će ponovo biti odvojen od fudbala neko vreme.

Ipak, 80. minut doneo je i priliku da Lacio dođe do izjednačenja. Sergej je uputio centaršut, Marušić je zahvatio loptu, ali je golman Juventusa bio na mestu.

Pretio je Lacio do poslednje sekunde, ne bi li stigao barem do boda, i to se na kraju i isplatilo i to u 90+5 minutu.

Korea je u stvari uradio najveći deo posla, okrenuo je Kuadrada i Bentankura, dodao do Kaiseda, a o pogodio malu mrežicu i doneo domaćinu velio slavlje!

U narednom, osmom kolu italijanskog prvenstva, aktuelni šampion odmeriće snage sa Kaljarijem na svom terenu, dok će Lacio gostovati Krotoneu.

Zvezdin fudbalski romantik: Jugoslavija ga je volela, a Pele mu se divio!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: SAVO MILOŠEVIĆ | Priče iz kraja #10 | Meridian Sport TV