Fudbaleri Juventusa vratili su se na pobednički kolosek i u osmom kolu Serije A na svom terenu slavili protiv Kaljarija sa 2:0.

Pitanje pobednika rešeno je već u prvom poluvremenu, kada je Kristijano Ronaldo za samo četiri minuta postigao dva gola, precizan je bio u 38. i 42. minutu.

Dok drugi spekulišu da li ide ili ostaje u Juventusu, Ronaldo naastavljada rešeta. Da je sjajan tandem sa Alvarom Moratom pokazalo se i večeras, pošto je upravo on bio asistent kod prvog gola.

Mreža Kaljarija zatresla se već u 11. minutu, ali je pogodak Bernadeskija poništen zbog ofsajda. Dva puta je svoj šut oprobao i Kuluševski, ali ono što oni nisu uspevali – jeste Ronaldo.

Portugalac je primio loptu unutar šesnaesterca, te je bez ikakvih problema smestio u gol protivnika. Nisu stigli pošteno ni da proslave ovaj gol, a već je bilo 2:0.

Ponovo Ronaldo, ovog puta je prvi stigao do odbijene lopte i petom matirao golmana Kaljarija.

Sa tim rezultatom se i otišlo na pauzu, a drugo poluvreme, iako završeno bez golova, donelo je dodatno uzbuđenje.

Posle samo desetak minuta fenomenalnu šansu propustio je Alvaro Morata. Njegova lopta završila je pored desne stative, a Klavan je pogodio na drugoj strani. Pogađate – ofsajd.

Do kraja je još Kuluševski bio u centru pažnje, pošto je naleteo na odbijenu loptu, ali je njegov udarac blokiran. Ujedno, to je bilo i jedino vredno pomena do samog kraja.

U narednom, devetom kolu italijanskog prvenstva, Juventus će gostovati Beneventu, dok će Kaljari na sovm terenu igrati protiv Specie.

SERIJA A: Lacio pobeđuje i bez Sergeja, Specija zaustavila Atalantu

OBAVEZNO POGLEDAJTE: IVICA KRALj – Priče iz kraja #11