Kralj Los Anđelesa: Nikad ne izazivajte Zlatana, sledi savršena lekcija

Ibrahimović drugi put u Milanu (FOTO: Katharine Lotze/Getty Images)

Gradski derbi Los Anđelesa, da li je pitanje kome je pripao? Zlatan Ibrahimović het-trikom za 3:2 doneo je trijumf LA Galaksiju.

Sam sebe naziva “Bogom”, u idealnih 11 stavi 11 Zlatana Ibrahimoviča, sa njim nikada nije dosadno.

I ne, nemojte da ga isprovocirate, tada je najopasniji. Ibra je još jednom pokazao koliko voli i zna fudbal!

Het-trikom rešio je gradski derbi i srušio Los Anđeles sa 3:2. Što je njemu još bitnije – potvrdio je da je kralj Los Anđelesa.

Uoči meča dobio je zanimljivo pitanje:

– Da li i dalje mislite da ste najbolji u MLS? Tu je još jedan igrač, Karlos Vela, postigao je 19 golova i ima 12 asistencija. Njegov tim je na vrhu tabele.

Njegov tim je poraženi Los Anđeles i pre lekcije na terenu, Ibra je jasno poručio u svom stilu:

– Da, mislim da sam najbolji. Vela je u svojim najboljim godinama, koliko ima, 29? I igra u MLS sa 29? Gde sam ja bio sa 29 godina? U Evropi. To je velika razlika.

Zatim je rešio da priča i na terenu, i to vrlo “glasno”. Pokazao da je “Ferari” u svetu “Fiata”, baš voli to poređenje. Dobio je Velu sa 3:2 i u golovima.

Lider MLS-a poveo je već u četvrtom minutu upravo preko Vele, da bi onda usledio Ibrin šou.

U osmom je majstorski zaludeo odbranu rivala i zatresao mrežu za izjednačenje – 1:1 bilo je na poluvremenu.

U nastavku još dve Zlatanove magije. Najpre je u 56. glavom doneo vođstvo, dok je u 70. minutu kompletirao preokret za trijumf. I za savršen het-trik – po gol levom i desnom nogom, odnosno glavom.

Vela nije mogao da spreči poraz, samo je ga je ublažio drugim pogotkom za konačnih 3:2 u nadoknadi.

– Izgleda da je “Ferari” imao baš dosta goriva danas – bila je Ibrahimovićeva poruka posle derbija.

Potpuno u njegovom stilu, kao i sama utakmica. Jasno je da u LA ima mesto samo za jednog – njega.

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Košarkaška reprezentacija Srbije: Okupljanje pred Svetsko prvenstvo, očekivanja Gudurića i Micića