Kostić briljirao u pobedi Ajntrahta – asistencija, pa gol! (VIDEO)

Jović
(Photo by Alex Grimm/Bongarts/Getty Images)

Ajntraht iz Frankfurta ove sezone igra sjajan fudbal, a najveće zasluge za to idu trojici srpskih fudbalera. Ovoga puta, u prvi plan je izbio Filip Kostić pošto je u okviru 15. kola Bundeslige protiv Bajera iz Leverkuzena upisao gol i asistenciju u pobedi Ajntrahta rezultatom 2:1.

Ekipa Adija Hutera nosi epitet jednog od najvećih iznenađenja u novoj sezoni nemačkog šampionata, ali kako je u prethodne dve runde izgubila od Volfsburga i Herte, Ajntraht se našao „pod pritiskom“ uoči susreta sa Leverkuzenom na u Frankfurtu.

Međutim, da je reč o timu koji je u grupnoj fazi Lige Evrope zabeležio svih šest pobeda fudbaleri Ajntrahta potvrdili su i u ovoj utakmici u kojoj su ostvarili osmi trijumf u domaćem prvenstvu, pa trenutno zauzimaju petu poziciju sa 26 bodova, dva manje od Lajpciga, a četiri od minhenskog Bajerna i Borusije Menhengladbah koja se nalazi na drugom mestu.

Gosti su prvi došli do gola kada je Karim Belarabi zatresao mrežu u 19. minutu, ali njegov pogodak je poništen zbog ofsajda. Nepunih deset minuta kasnije Kostić je najpre odigrao ulogu asistenta kada je proigrao Denija da Kostu koji pogađa za vođstvo domaćih.

Početkom drugog poluvremena, tačnije u 57. minutu, Kostić je na odličnu asistenciju Sebastijana Halera povisio vođstvo svog tima na 2:0 i tako praktično stavio tačku na trijumf Ajntrahta. Belarabi je ipak upisao gol u 65. minutu i tako meč učinio neizvesnijim, ali to je bilo sve od gostujućeg sastava.

Luka Jović, najbolji strelac Ajtranhta, odigrao poslednjih desetak minuta nakon što je zamenio Anta Rebića, dok je Mijat Gaćinović izašao tek u sudijskoj nadoknadi.