PRVI PORAZ KOŠARKAŠICA: Srbija ispustila +10 i izgubila od Španije!

ana dabović-srbija-španija-olimpijske igre
(FOTO: Gulver Images)

Košarkašice Srbije doživele su prvi poraz na Olimpijskim igrama u Tokiju, pošto su bolje od njih bile reprezentativke Španije, koje su slavile sa ubedljivih 85:70.

Znalo se da košarkašice Srbije čeka težak meč i da neće doći do glatke pobede, a Španija je potpuno zasluženo slavila, naročito kada se uzme u obzir treća deonica, u kojoj su i došle do preokreta.

Najefikasnija u redovima Srbje bila je kapitenka Jelena Bruks, koja je upisala 16 poena.

Utakmica je otvorena poenima Tine Krajišnik, ali je Ndur najavila sjajnu partiju i vezala pet poena, pa je Španija brzo stigla do 10:15.

Samo dva minuta bilo je dovoljno Srbiji da preko Sonje Vasić dođe do izjednačenja, a trojkom Ivon Anderson, došle su i do preokreta, pa je na kraju prve deonice Srbija imala minimalnu prednost.

Slično je bilo i u drugoj četvrtini, Srbija je napravila seriju poena, stigla do +8, te naterala Španiju da zatraži tajm-aut. Nakon toga, naše lavice stigle su i do dvocifrene prednosti, a njihova serija je prekinuta poenima sa linije penala.

Kako su minuti odmicali, Španija je brzim poenima smanjila zaostatak, pa je na poluvremenu bilo 44:41.

Trojkom Ane Dabović otvorena je treća deonica, ali je uzvratila Torens, pa i Bruks. Ponovo je usledila mini-serija Španije, dok se Srbija mučila u napadu pa je ispustila svoju prednost.

U poslednjoj deonici Španija je vezala pet poena is tigla do svoje najveće prednosti u tom momentu. Njihov nalet prekinula je Tina Krajišnik, ali napad uopšte nije funkcionisao u poslednjem delu.

VLADIMIR KUZMANOVIĆ ZA MERIDIAN: Optužili su me da sam sina ubacio u reprezentaciju!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Joker Aleksandar Ilić – Ponuda KSW-a nije bila dovoljno dobra! | Meridian Sport Fokus EP14