BRAVO, KRALJICE! Srpske košarkašice u polufinalu Olimpijskih igara!

ana dabovic-srbija-kina-rezultat-polufinale
Srbija će se sastati u grupi sa Bugarskom i Hrvatskom! (FOTO: OKS)

Ženska košarkaška reprezentacija Srbije je u polufinalu Olimpijskih igara, pošto je u vrlo teškom četvrtfinalnom duelu protiv Kine slavila rezultatom 77:70.

Srbija je do trijumfa stigla posle preokreta, nadoknadivši zaostatak od devet poena razlike, koliko je bilo krajem treće četvrtine.

Srbija će u polufinalu igrati sa boljim iz duela SAD – Australija.

Vodila je naša ekipa od početka prve četvrtine, ali nije uspevala da se rezultatski “odlepi” a više od četiri poena razlike, a to nije dovoljno da se vod mirna utakmica.

Uspele su Kineskinje da dođu i do izjednačenja, ali ne zadugo, pošto su košarkašice Srbije “proradile” u drugoj deonice i otišle na +7.

Ali, treći period igre bio je jako loš za našu selekciju. Kina je do kraja treće četvrtine uspela da dođe čak do prednosti od devet poena nakon što je ovih deset minuta u svoju korist rešila rezultatom 25:14.

Možda je neko i pomislio da će košarkašice Srbije klonuti duhom, a umesto toga na startu odlučujeć četvrtine videli smo fantastičnu seriju 11:0, koja je okrenula čitavu utakmicu.

U poslednjim minutima posebno su se istakle Jelena Bruks i Sonja Vasić, koje su pogađale kad je trebalo, dok je Tina Krajišnik bila sjajna u skoku.

Ali, Srpkinje su bile smirene, dok su Kineskinje pravile faulove i to je u velikoj meri doprinelo ovoj vrenoj pobedi.

Jelena Bruks je bila najefikasnija u redovima Srbije sa 18 poena, a Sonja Vasić je utakmicu završila sam 16 poena i deset skokova. Ana dabović dodala je 13 poena, a Dragana Stanković osam.

BOMBA U PARTIZANU: Ništa od Bjelice, ali stiže Smailagić!?

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Vladimir Kuzmanović: Optužili su me da sam sina ubacio u reprezentaciju! | Sport Fokus S1EP15