ZVEZDA DUGO NAMEŠTALA NIŠANSKE SPRAVE: Crveno-beli sigurni na premijeri – MZT arhiviran!

ABA liga-Zvezda-MZT
Zvezda sigurna na premijeri sezone! (FOTO: Starsport.rs)

Košarkaši Crvene zvezde su ubedljivo savladali MZT Skoplje u hali “Aleksandar Nikolić” sa 87:67, u okviru premijernog kola ovogodišnje ABA lige.

Mučila se Zvezda sa realizacijom. A startu meča, otvorene šuteve nisu pogodili Ilić i Lazić. Crveno-beli su do prvih poena tek stiglo posle dva i po minuta igre preko Hasana Martina koji je pogodio uz faul, a siguran je bio i sa penala.

U nastavku je Džejlen Adams šutirao sa tri poena, imao i popravni, ali oba puta nije bio precizan. Ipak, trener Vlada Jovanović ga je ohrabrio na takav potez.

Posle pet minuta igre, obe ekipe su postogle po samo tri poena. Ništa nije išlo za rukom košarkašima Zvezde, ali na njihovu sreću ni rival se nije snašao najbolje.

Ipak, na četiri minita do kraja Adams je prekonuo crnu seriju crveno-belih, dok je polovičan bio Martin sa penala (6:3).

Na minut i po do kraja prve deonice, izabranici Vlade Jovanovića su imali 0/7 za tri poena, dok katastrofalnih 2/13 iz igre. Ipak sa druge strane, gosti su šutirali 2/12. Ipak, do kraja Holand pogađa za tri poena i donosi blagu prednost crveno-belima pred start druge četvrtine (13:9).

Nije išlo domaćima ni početkom drugog perioda. Mučili su se crveno-beli uvodnih tri minuta, ali su krenuli da pogađaju.

Napravili su crveno-beli 11:0 seriju i uprkos što im nije išlo za rukom napravili zavidnu prednost (24:12). Izabranici Vlade Jovanovića su pronašli ritam i došli do ubedljive prednosti pred pauzu na poluvremenu (39:22).

Najraspoloženiji u redovima aktuelnog šampiona posle 20 minuta igre, bio je Hasan Martin sa 10 poena, Ivanović je upisao sedam, a Adams šest poena. Kod gostiju je Krstevski ubacio 10, a Stojanovski osam poena.

Hasan Martin-Zvezda
Martin blistao na poluvremenu! (FOTO: Starsport.rs)

Zvezda je do poluvremena popravila procenat šuta za dva poena na 50 posto (9/18), dok je za tri poena imala skromnih 4/14.

Ipak, crveno-beli su bolje otvorili drugo poluvreme utakmice. Mnogo raspoloženiji su bili šuterski i već posle pet minuta igre, imali su još veću prednost i do tada maksimalnih plus 27 – (60:33).

U odmosu na predthodne četvrtine, Zvezda je imala 5/6 za tri poena, a Dzejlen Adams je postao još jedan dvocifren sa trenutih 16 poena.

MZT je na to odgovorio serijom 10:2, a potom nastavio u dobrom ritmu, do kraja trećeg perioda, uspeli su gosti da izgube četvrtinu samo poen razlike (26:25), ali crveno-beli su i dalje imali nedostižnu prednost.

U poslednju deonicu, Zvezda je ušla sa rasterećeno i sa ogromnim plusom, na momente je delovalo kao da MZT može da umanji zaostatak, ali brzo bi stigao odgovor crveno-belih koji su rutinski priveli meč kraju.

Najaraspoloženiji u domaćoj ekipi bio je Džejlen Adams sa 16 poena, a pratili su ga Ivanović sa 12 poena i peta sistencija, Martin je ostao na 10 sa poluvremena. Veliki učinak imao je i mladi Nikola Topić koji je dobio zapaženu minutažu, upisao šest poena uz pet skokova.

Sa druge strane u poraženoj ekipi MZT-a, Stojanovski je brojao do 17, Krstevski do 14, dok je turski košarkaš Jigitoglu imao osam poena uz čak 14 skokova.

Zvezdu već 7. oktobra očekuje prvi duel u Evroligi, gde gostuju Anadolu Efesu, a potom dočekuju Budućnost u ABA lige, sa druge strane MZT dočekuje Partizan.

USPEŠAN POČETAK ATINSKE BAJKE: Radonjić debitovao pobedom za PAO!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: PENALTY CHALLENGE: Marko Milošević FK Astana – Najveći uzor mi je bio Radovan Radaković! EP 44