
Ženska reprezentacija Srbije (U20) ubedljivo je poražena u meču za treće mesto Eurobasketa od vršnjakinja iz Španije rezultatom 94:36.
Izabranice Dajane Butulije nisu pronašle snagu i motivaciju za današnji duel nakon bolnog poraza od Letonije u polufinalu.
Srbija je bila ravnopravan rival samo početkom prve deonice, da bi kasnije svu inicijativu prepustile rivalkama. Španija je do kraja prve deonice uspela da ostvari dvocifrenu prednost koja je kasnije samo rasla.
Nakon prvog poluvremena Srbija je bila u zaostatku od 29 poena i pitanje pobednika je uveliko bilo rešeno.
Tokom drugog poluvremena Španija nije popuštala sa ritmom, dok su naše devojke sa druge strane izgledale potpuno dotučeno. Dotučeno u toj meri, da nisu uspele ni da ublaže poraz.
U taboru Srbije istakla se Zečević sa devet poena i pet skokova, dok je Rosić upisala dva poena manje.
Kod pobednica zapažene role imale su Alkaron sa 21 poenom i pet ukradenih lopti, a pratile su je Kontel sa 13 i Soriano sa 11 poena.
Podsetimo, u finalnom meču snage će odmeriti Francuska i Letonija sa početkom od 19:30.
EKSKLUZIVNO: Preuzmi najveći bonus dobrodošlice od 4.000 RSD potpuno besplatno – registruj se na sajtu meridianbet.rs ili putem mobilne aplikacije
BONUS VIDEO:
Loše su devojke igrale što i ta razlika od 58 poena i govori
Pa španjolke nas oduvale!!!
Rćiću da su ih deklasirale da ne bih rekao ponizile
Bas steta sto nase mlade kosarkasice nisu uspele postici pobedu bar za trece mesto Eurobasketa!!!
Nema potrebe komentarisati nista jasno je sve kolika je ovde razlika u kvalitetu pre svega