PREKINUTA UTAKMICA ZBOG STRUJE: Poznat novi termin meča Srbija – Belgija!

srbija-belgija-boban marjanović
Srbija -Belgija sutra od 19 časova! (FOTO: Starsport.rs)

Srbija i Belgija će svoj meč nastaviti u ponedeljak od 19 časova, a sve to je poruzrokovao nestanak električne energije, odnosno pada napona u hali “Čair”.

Utakmica u Nišu je prekinuta samo dva minuta posle starta, pri vođstvu Belgijanaca 6:3, kada je došlo do nestanka električne energije. Posle čekanja od skoro sat vremena, procenjeno je da nema uslova za nastavak susreta.

Utakmica će biti igrana u ponedeljak od 19 časova.

PRENOS UŽIVO:

MEČ SRBIJA – BELGIJA ODLOŽEN ZA SUTRA!

Utakmica izmešu Srbije i Belgije je nakon nestanka struje i prekida oko sat vremena pomerena za sutra. Poznat je i termin odigravanja. U pitanju su ponovo večernji časovi i utakmica počinje od 19 čaova!

UTAKMICA I DALJE ODLOŽENA!

Košarkaši obe ekipe su se povukli na klupu i ne zagrevaju se više. Veoma moguć je scenario da utakmica bude oložena za sutra.

ODLUKA O NASTAVKU U 21:55!

Neizvesno da li će meč između Srbije i Belgije večeras biti nastavljen. Prema poslednjim informacijama ta odluka biće doneta u 21 čas i 55 minuta.

PREKID I DALJE U TOKU – Još uvek nema rešenja!

Posle oko 20 minuta i dalje nije poznato da li će se utakmica nastaviti. Iz Košarkaškog Saveza Srbije razgovaraju sa organizatorima meča, ali rešenja još uvek nema.

Iako su problemi bili skoro pa rešeni i svetlo je u punom kapacitetu radilo – ponovo se desila ista situacija.

DODATI PROBLEMI – MOGUĆE ODLAGANJE UTAKMICE!

Trenutno nema ni hlađenja u hali, a struje još nema u dovoljnoj meri. Nekoliko reflektora na vrhu hale radi, ali ni izbliza nema dovoljno svetla da bi se meč odigrao.

Ukoliko se desi da problemi sa strujom ne reše utakmica se odlaže za sutra, tj. za tačno 24 časa.

PREKID UTAKMICE ZBOG STRUJE!

U trenutku kad je Nemanja Bjelica trebalo da stane na liniju slobodnih bacanja u “Čairu” je nestalo struje. Zbog toga je usledio prekid meča. Igrači obe ekipe se zagrevaju na parketu i čekaju nastavak susreta.

3:6 – VODI BELGIJA – de Zeuv van igre zbog povrede!

Jedan od najboljih igrača Belgije, de Zeuv napravo je već drugi faul u ranoj fazi meča, tom prilikom se i povredio, pa je morao van igre. Posle dva minuta igre gosti vode sa 6:3.

Srbija i Belgija već su izborile plasman u narednu fazu Kvalifikacija za Mundobasket, a u direktnom duelu odlučiće koja će selekcija sa druge pozicije u nastavak takmičenja.

Nakon poraza od Letonije u Rigi 66:59, košarkaši Srbije imaju priliku za popravni i to pred svojim navijačima i punim tribinama u Nišu.

Duel protiv Belgije poslužiće selektoru Pešić kao dobra uvertira pred Evroksko prvenstvo, koje se igra u Septembru.

Belgija je iznenadila našu reprezentaciju u prvom međusobnom duelu, te slavila sa 73:69.

Duel sa Belgijom biće šesti koji reprezentacija Srbija igra u kvalifikacijama, a u tom periodu kroz tim su prošla 23 igrača.

Duel izneđu Srbije i Belgije počinje u 21 čas, a sve detalje sa meča pratite UŽIVO na “Meridian sport” portalu.

SREĆA ZA SRBIJU: Avramović nije slomio ruku, ali da li će igrati protiv Belgije?

OBAVEZNO POGLEDAJTE: PENALTY CHALLENGE: Aleksandar Ilić Džoker – Realno, pokidaćemo Švajcarsku u Kataru! EP 33