
Slovenija je ubedljivo savladala Gruziju 88:67, u drugom meču grupne faze Mundobasketa i za sada ima stopostotan učinak. Luka Dončić je bio taj koji je napravio razliku na terenu.
Najraspoloženiji u obe ekipe je bio Luka Dončić, koji je postigao 34 poena, a uz to zabeležio i deset skokova i šest asistencija. U redovima Slovenije su dvocifreni još bili Klemen Prelelič 15 i Zoran Dragić 12 poena.
Kod Gruzije, Aleksander Mamukemlašvili je upisao 21 poen, ali nije imao pravu podršku saigrača. Tornike Šengelija je upisao devet poena uz 2/7 šut iz igre.
Slovenci su odlično otvorili meč i odličnom odbranom su dozvolili Gruzinima samo četiri poena u uvodnih sedam minuta meča, dok su na krilima Dončića, koji je postigao uvodnih deset poena brzo doneo Sloveniji dvocifrenu prednost (14:4). Gruzija se nije predavala i u završnici prve četvrtine serijom (13:2), došla do poena prednosti – 17:16.
Meč je nastavljen u egalu, Gruzini su pružali otpor do sredine druge deonice (32:33), a onda je usledio novi prazan hod od četiri minuta, gde su Slovenci napravili dvocifrenu prednost – 45:33. Jedini poen do poluvremena postigao je Tornike Šengelija sa linije penala.
Izabranici Aleksandra Sekulića su tokom treće četvrtine uspešno održavali prednost, da bi u poslednjoj deonici već u uvodnim minutima stigli do maksimalnih +22 (72:50) i praktično rešili pitanje pobednika. Gruzija nije uspela da odgovori na odličnu igru Slovenije, koja je rutinski privela meč kraju i upisala novu pobedu – 88:67.
Slovenija je sigurno obezbedila prolazak u narednu fazu, a u poslednjem meču grupne faze se sastaje sa Zelenortskim Ostrvima. Sa druge strane Gruzija će odmeriti snage sa Venecuelom.
EKSKLUZIVNO ZA MUNDOBASKET: Preuzmite fantastičan BONUS DOBRODOŠLICE u iznosu od 5.000 RSD i to POTPUNO BESPLATNO!
BONUS VIDEO:
Svaka cast Sloveniji,ali uz takvog igraca nije im teko da beleze pobede!
Ovo i nisu bili neki jaki protivnici pa je iskreno bilo očigledno koliko lako ih Dončić sam savladava
Dok im Dončić igra Slovenija nema šta da brine!!!
Čovek moze sam da nosi utakmice i pravi razliku jednostavno je takav igrač rodjeni lider