Novo ime na spisku Pešića: Nikola Šaranović u reprezentaciji Srbije!

7
fmp meridian-nikola saranovic
Šaranović novo ime na Pešićevom spisku (FOTO: Starsport)

Nove vesti za košarkašku reprezentaciju Srbije – prvotimac KK FMP osvajač zlatne medalje na Evropskom prvenstvu B divizije sa Srbijom, Nikola Šaranović biće deo seniorske reprezentacije Srbije na okupljanju za mečeve protiv Grčke i Velike Britanije.

Šaranović je u drugoj sezoni kao član “Pantera” nastupao na svih 19 mečeva u regionalnom takmičenju i prosečno za gotovo 18 minuta postizao 5.8 poena uz izvanredne procente šuta (55.9 odsto za 2 i 53.1 odsto za 3).

Vrlo brzo usledila je i reakcija kluba.

“Nikola Šaranović je svakako jedan od njih, a klub je ponosan što se njegovo ime ponovo vezuje i za seniorsku reprezentaciju Srbije. U protekle tri decenije KK FMP je kroz svoju školu košarke, a posle i seniorski pogon dao mnogo igrača Srbiji koji su sa Orlovima osvajali medalje kako u mlađim kategorijama, tako i u seniorskom timu. Imajući u vidu bogatu istoriju, ali i potrebe srpske košarke, KK FMP nastaviće u istom pravcu“, navode “Panteri”.

Podsetimo, selektor reprezentacije Srbije Svetislav Pešić neće imati igrače Partizana i Crvene zvezde Meridianbet na raspolaganju za utakmicu protiv Grčke. Na utakmici u Atini, selektor Srbije neće moći da računa na igrače iz ostalih evroligaških timova, tako da za Srbiju neće igrati: Danilo Anđušić, Aleksa Avramović, Ognjen Dobrić, Marko Gudurić, Ognjen Jaramaz, Vasilije Micić, Luka Mitrović, Nemanja Nedović, Filip Petrušev i Uroš Trifunović neće biti na raspolaganju Svetislavu Pešiću u Grčkoj.

Srbiju bi u Atini trebalo da predvode, Marko Jagodić Kuridža, Stefan Jović, Dušan Ristić, Marko Jeremić, a i dalje nije jasno hoće li na raspolaganju Pešiću biti dvojac CSKA Moskve, Nikola Milutinov i Dejan Davidovac.

Što se tiče utakmice protiv Velike Britanije, tu vi reprezentacija Srbije trebalo da bude u kompletnom sastavu.

Srbiji u prestale dve utakmice, je neophodna jedna pobeda kako bi obezbedila plasman na Mundobasket, koje se ove godine održava na Filipinima, Japanu i Indoneziji.

Patrik Beverli se vratio u rodni grad

BONUS VIDEO: 

 

7 KOMENTARA

  1. Imamo dve mogućnosti da ostvarimo sebi plasman na Mundobasket, pobeda na jednoj od dve utakmice, i lično voleo bih da to bude na ovoj prvoj kad nije tim u punom sastavu jer tako bi novi mladi igrači imali šansu da pokažu šta znaju

POSTAVI ODGOVOR

Molimo unesite komentar!
Molimo Vas ovde unesite svoje ime