REAL POBEDOM POKVARIO POVRATAK GASOLA: “Kraljevići” sigurno započeli odbranu trona u Španiji!

Mark Gasol-košarka-acb liga
Mark Gasol izgubio na povratku u ACB ligu! (FOTO:Guliver)

Real Madrid je pobedom na gostovanju ekipi Đirone 94:88 “otvorio” novu sezonu španske Endesa lige.

Aktuelni šampion Španije osvojio je Superkup pre nekoliko dana a sada je uspešno počeo i odbranu titule u prvenstvu pobedom nad neugodnom Đironom.

Tim čije redove je ovog leta pojačao legendarni Mark Gasol, ali i doskorašnji centar Partizana, Dušan Miletić odlično je otvorio utakmicu ali je Real do finiša prvog poluvremena stvorio kapital od devet poena prednosti nakon čega je preuzeo kontrolu nad dešavanjima nad parketu.

Uspela je Đirona da odgovori sredinom treće četvrtine, i da priđe na samo koš zaostatka, ali “kraljevići” su odbili nalet rivala i nisu dozvolili neizvesnu završnicu.

Real je do pobede predvodio Mario Hezonja sa 23 poena uz sedam skokova, Jabusele je dodao 17, a Džanan Musa 15 poena.

U Đironi su se istakli Tejlor sa 22, Gasol sa 21 poenom, a Miletić je imao još jednu dobru partiju sa 13 poena uz četiri skoka.

MICIĆ I DRUGOVI PODIGLI PRVI TROFEJ U SEZONI: Efes počistio Fener u Superkupu Turske!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: MUNDIJAL NA DLANU: Upoznaj Australiju i osvoji dres! EP14 | Meridian