
“Večiti” rivali, Crvena zvezda Meridianbet i Partizan u potpunosti opravdavaju očekivanja navijača u Evroligi ove sezone, a evo šta ih očekuje do kraja nikad neizvesnijeg takmičenja.
Partizan je u ovom trenutnu tim sa najboljom formom u Evropi, crno-beli su upisali devet pobeda na prethodnih 11 utakmica, i nalaze se na šestoj poziciji koja ih vodi u plejof sa skorom 13-11.
S druge strane Zvezda je u verovatno najvažnijoj utakmici u sezoni savladala Makabi Tel Aviv u Izraelu i zadržala šanse za plasman u plejof sa kosrom 11-13.
Posle nepunog 24. kola, Partizan se nalazi u boljoj poziciji da stigne do TOP8 u odnosu na rivala.
Tim Željka Obradovića jedan je od timova koji je u najboljoj formi u ovom trenutku. Crno-beli igraju sa velikim samopouzdanjem, najbolji su napad Evrolige – dobili su pet od poslednjih šest utakmica, od toga tri u gostima!
Do kraja regularnog dela ostalo je još 10 kola, a oba srpska tima traže svoju šansu da se zadrže, i nađu, u 8 najboljih koji će se boriti za titulu.
Odlična vest za Partizan je to što im u piku forme dolaze dve utakmice pred svojim navijačima – Fenerbahče pa Alba.
Od preostalih osam mečeva, Partizan četiri igra kod kuće, mada su tu i Olimpijakosa i Barselona i Real Madrid, a gostovanja su u Italiji (Virtus, pa Armani), Efesu u Istanbulu i u Monaku.

Raspored Partizana:
Partizan – Fenerbahče
Partizan – Alba
Virtus – Partizan
Armani – Partizan
Anadolu Efes – Partizan
Partizan – Olimpijakos
Partizan – Barselona
Partizan – Real Madrid
Monako – Partizan
Partizan – Panatinaikos
S druge strane Crvena zvezda Meridianbet prekinula je niz od četiri poraza u Evroligi pobedom nad Makabijem, a naredni izazov je Alba koja stiže u Beograd 24. februara.
Trijumf za crveno-bele na tom meču je impretativ, a to je ujedno i poslednji meč na kojem prvak Srbije neće moći da računa na Fakunda Kampaca.
Treba biti iskren i reći da Zvezda nema naročito velike šanse da se plasira u plejof, posebno jer se njeni rivali za mesto među osam najboljih nalaze u usponu forme, ali u nikad neizvesnijoj sezoni Evrolige jasno je da svako može da pobedi svakoga.
Zbog toga, izabranici Duška Ivanovića nadaju se svojevrsnom “foto finišu” uz pomoć domaće publike.
Nakon albe u halu “Aleksandar Nikolić” stiže Efes. Potom, slede dva vezana gostovanja Panatinaiskosu i Barseloni.
Zatim sjajne vesti – četiri od poslednjih pet utakmica u takmičenju Zvezda igra kod kuće.
Upravo ta činjenica uz rezultate koji bi im išli na ruku mogli bi da uvedu crveno-bele u TOP 8.

Raspored Crvene zvezde:
Crvena zvezda – Alba
Bajern Minhen – Crvena zvezda
Crvena zvezda – Anadolu Efes
Panatinaikos – Crvena zvezda
Barselona – Crvena zvezda
Crvena zvezda – Baskonija
Crvena zvezda – Valensija
Asvel – Crvena zvezda
Crvena zvezda – Olimpijakos
Crvena zvezda – Fenerbahče
Šta mislite ko od “večitih” će igrati plejof Evrolige?
Nek im je sa srećom a što se Zvezde tiče nek im je i Bog u pomoći, Partizan je u daleko boljoj situaciji
Biće jako jako tesko i jednima i drugima sli igraju dobro obr naše ekipe i očekujem prolazak dalje ..Partixan ima malo lakši raspored i u boljoj je formi