PARTIZAN PORAŽEN U PRODUŽETKU: Valensija slavila nakon velike drame!

6
Partizan nakon velike drame poražen od Valensije! FOTO: Starsport

Partizan je poražen od Valensije u okviru 11. kola Evrolige rezultatom : i tako nastavio niz od četiri uzastopna poraza!

Košarkaši Željka Obradovića nisu uspeli su da se oporave nakon poraza u večitom derbiju.

Loše su krenuli crno-beli, što je iskoristio Veb na drugoj strani sa šest vezanih poena. Najbolji akter domaćih tokom prvih deset minuta bio je Madar koji po običaju odlično ulazi u mečeve.

Do kraja prvog kvartala igralo se koš za koš čemu je svedočio i rezultat 21:21.

Druga četvrtina pripala je Partizanu koji je konsolidovao svoje redove. Raspucao se Naneli tokom ovog perioda i bio motor ekipe. Gosti su na drugoj strani igrali timski i kolektivnim naporom održavao rezultatski priključak.

Bitnu trojku pred odlazaka na pauzu postigao je Panter za najveću prednost Partizana.

Crno-beli su na poluvremenu vodili rezultatom 41:37.

U nastavku igre viđena je velka borba na obe strane. Svoj ritam pronašao je Ledej koji je sa nekoliko efektnih zakucavanja podigao Arenu na noge.

Međutim, nije se predavala Valensija koja je na sve načine uspevala da ostane u minimalnom zaostatku.

Pored Ledeja, Lesor je nastavio gde je stao u prvom poluvremenu i bio najzaslužniji za prednost svoje ekipe.

Poslednji kvartal krenuo je loše po Partizan. Kevin Panter je već neko vreme u kontra ritmu, što je bilo evidentno i na ovom meču.

Velike probleme imali su crno-beli na skoku. Dozvolili su Valensiji preko 15 ofanzivnih skokova, što ne bi smelo da se dešava na ovom nivou takmičenja.

Nosio je Partizan tokom poslednjeg kvartala Egzum, kako u napadu, tako i u odbrani. Na drugoj strani raspucan je bio Lopez-Arostegi.

Veb je na samo par minuta do kraja meča pogodio bitan šut čime je doneo Valensiji plus dva i time naterao Obradovića da zatraži tajm-aut. Egzum je trojkom ponovo doneo prednost domaćinu, ali je nakon toga Panter izgubio još jednu loptu i time dao kontru gostima.

Glavni krivac loše serije crno-belih je definitivno bio kapiten, koji je imao čak pet izgubljenih lopti na tri minuta do kraja meča.

Velike probleme cenatrskoj linije pravio je Rivero, koji je svojom snagom dominirao u duelima sa Lesorom.

Egzum je efektnim zakucavanjem primakao Partizan na minus dva 120 sekundi pre kraja meča.

Uspeo je Panter da izjednači rezultat serijom od čak sedam poena na samo 44 sekundi do kraja meča. Na drugoj strani Harper je iz teške pozicije doneo plus dva Valeniji na 20 sekundi do kraja meča. Odgovorio je Panter sa dva penala na drugoj strani za novo izjednačenje.

Uspeli su igrači Željka Obradovića da se odbrane u poslednjem napadu i izbore produžetke.

Držao se Partizan u prva tri minuta produžetka poenima Ledeja i Lesora, ali je presudam momenat bila trojka Lopeza-Arostegija nakon čega je usledila serija Valensije čime su ispostaviće se prelomili ovaj duel.

Naneli je u roku od nekoliko sekundi od heroja postao tragičar. Bek crno-belih pogodio je trojku za minus dva na 30 sekundi do kraja, da bi nakon dobre odbrane na minus dva i 11 sekundi do kraja izgubio loptu i tako poslao Harpera na liniju penala koji je bio siguran oba puta za trijumf gostiju.

Najefikasniji u ekipi Partizana bili su Lesor sa 22, Panter sa 19, Naneli je postigao 15, Madar sa 13, Ledej je upisao poen manje.

Kod gostiju zapažene role imali su Rivero sa 18 i Veb koji je brojao do 17.

Pored ovog meča večeras su na programu bili sledeći mečevi: Monako je slavio u francuskom derbiju protiv Asvela rezultatom 84:75, Baskonija je slavila kod kuće protiv Armanija sa 78:62.