PARTIZAN BEZ POBEDE U ATINI: Crno-beli izgubili od Ulma!

evrokup-partizan-trento
Poraz Partizana od Ulma! (FOTO: KK Partizan)

Završio je Partizan učešće na turniru u Atini bez pobede. Juče je bolji bio Panatinaikos, a danas je ubedljiv bio Ulm i slavio rezultatom 94:84!

Nakon poraza od domaćina turnira, ekipe Panatinaikosa, crno-beli su odmerili snage sa nemačkim Ulmom u meču za treće mesto.

Ukoliko mislite da Partizan može da osvoji ABA ligu, Meridian vam nudi NAJVEĆU KVOTU NA SVETU – 1,52

Ujednačenu borbu videli smo u prvom poluvremenu, ali su Nemci imali blagu prednost tokom prve i druge četvrtine.

Interesantan podatak je da su za crno-bele u prvoj četvrtini sve poene postigli Zagorac, Kuruks i Avramović. Prvi kvartal utakmice pripao je Ulmu rezultatom 26:21.

Održavala je četa Jake Lakoviča prednost od pet poena razlike i polovinom drugog perioda igre, treba naglasiti da su u ovom periodu na terenu bili i Glas, odnosno Stepanović koji nisu dobili previše šansi na prethodnim mečevima.

Nastavilo se u istom ritmu koš za koš na obe strane, za ekipu Ulma pogađao je Blosomgejm, dok su za Partizan precizni bili Dangubić, Trifunović i Stepanović.

Postepeno je rasla prednost Ulma pa je tako tri minuta do kraja četvrtine rezultat bio 42:33.

Nije niža petorka donela očekivani učinak pre odlaska na poluvreme, pa je tako u igru ušao Miletić da pomogne pri skoku i u pik en rol igri.

Za razliku od prethodnih mečeva u sjajnom ritmu danas je bio Avramović, koji je pre kraja prvog poluvremena nakupio 13 poena!

Napravio je Partizan mini seriju preko Glasa i Miletića i smanjio zaostatak na pet poena razlike.

Veliku borbenost pred kraj poluvremena pokazala je četa Željka Obradovića, a u ovom segmentu igre prednjačio je Uroš Trifunović.

Uspela je ekipa Ulma da u svom poslednjem napadu pogodi trojku i poveća prednost nad Partizanom pred odlazak na poluvreme. Rezultat je bio 50:42.

Na početku treće četvrtine istakao se Miletić u ekipi Partizana koji je uneo potrebnu energiju, uhvatio je centar crno-belih dva skoka u napadu uzastopno i asistirao Kuruksu za atraktivno zakucavanje.

Škripalo je u odbrani čete Željka Obradovića, pa nikako nisu uspevali da rezultatski priđu Ulmu.

Nakon prodora Kristona i pogotka uz faul odlepili su se Nemci na plus 11, pa je rezultat bio 59:48.

Potpuno se raspala igra Partizana što je maksimalno iskoristio Ulm i stigao do najveće prednosti na meču od 17 poena razlike!

Šansu je u trećoj četvrtini dobio mladi Balša Koprivica, koji je za samo par minuta na parketu uspeo da poentira zakucavanjem, dok je u odbrani upisao blokadu.

Nije to bilo dovoljno da pokrene crno-bele, pa se u četvrtu četvrtinu ušlo rezultatom 72:55.

Razmenile su ekipe na obe strane atraktivna zakucavanja, nakon promašenog pokušaja Koprivica se iskupio nakon odlične asistencije Avramovića.

Usamljen je bio momak iz Čačka danas, s obzirom na to da je bio jedini dvocifreni košarkaš Partizana na ovom meču.

Balša Koprivica je danas pokazao da na njega može da se računa predstojeće sezone, s obzirom na to da je za nešto manje od deset minuta igre uspeo da potigne deset poena.

Na krilima odličnih Avramovića i mladog centra Partizan je uspeo da prepolovi prednost Ulma, međutim usledio je odgovor Kristona koji je povećao prednost na plus 15.

Meč je na kraju završen rezultatom 94:84 u korist nemačke ekipe.

Najefikasniji u crno-belom taboru bio je Avramović sa 21 poenom, a pratili su ga Koprivica sa 12, odnosno Kuruks i Trifunović sa po 11 poena.

U ekpi Ulma istakli su se Blosomgejm i Kriston sa 20, odnosno 16 poena.

Treba napomenuti da za ekipu Partizana danas u sastavu nisu bili Ledej, Panter i Smailagić.

VIRTUS NAŠAO NOVOG CENTRA: Šampion sa Voriorsima na meti Bolonje!

OBAVEZNO POGLEDAJTE: Aleksa Avramović: Kod Obradovića se greške ne prave dva puta! | S01EP22